| kontroluje eksport przemysłu rolnego, który Kijów może przygotować do wieczora w poniedziałek 18 kwietnia.
O tym informuje RBC-Ukraina, powołując się na komunikat prasowy rządu rumuńskiego.< /p>
To oświadczenie Bukaresztu pojawiło się po decyzji Komisji Europejskiej z 15 czerwca o niekontynuowaniu zakazu importu ukraińskiego zboża do Rumunii, Polski, Bułgarii, Ugorska i Słowacji.
W takim przypadku Komisja lub strona ukraińska położona jest na 16. Wiesi, prosimy o szybkie przejęcie kontroli nad eksportem kilku grup towarów, aby „uniknąć zakłóceń na rynku państw członkowskich”.
Jak stwierdzono w rząd Rumunii, znaczenie planu bukareszteńskiego przedstawionego przez Ukrainę „pochwalania decyzji 100% codziennych wizyt zakhistów rumuńskich rolników”.
W komunikacie napisano także, że strona rumuńska jest w stałym kontakcie z Komisją Europejską i Ukrainą w celu zapewnienia nowego mechanizmu wymiany importu ukraińskich produktów, rejestracji w Komisji Europejskiej, rejestracji na trudnych rynkach państw członkowskich UE.”< /p> Ograniczenia w imporcie ukraińskiego zboża
Wygląda na to, że członkowie Unii Europejskiej zaczęli wiosną samodzielnie wprowadzać ograniczenia w imporcie zboża z Ukrainy. 15 czerwca Komisja Europejska omawiała takie ograniczenia.
Bezpośrednio po tym premier Polski Mateusz Morawiecki zadeklarował, że jego kraj nałoży embargo na ukraińskie zboże, niezależnie od tych, które wynegocjowała Komisja Europejska wymianę.
Ponadto Ugorszczina pochwaliła także decyzję o utrzymaniu zakazu importu produktów rolnych z Ukrainy. Podobną decyzję ogłoszono na Słowacji.
Własnymi słowami Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że cywilizowane państwo godzi się na import ukraińskiego zboża.
Warunki są zgodne ważne. Informacje na żywo o wojnie między Rosją a Ukrainą czytane na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.