Każdy kraj na świecie ma swoje własne tradycje śniadaniowe. Dziś WomanEL opowiada o porannych daniach naszej kuchni narodowej. Rozsmakujmy się więc w ukraińskim jedzeniu razem ze znakomitymi szefami kuchni.
ZawartośćLeniwe pierogi od Tatiany Litwinowej Serniki od Władimira JarosławskiegoOlady od Olega Kowalczuka Rozkoszuj się ukraińskim. Źródło: Instagram
Tradycyjnie kuchnia ukraińska zawsze była pożywna, smaczna i bogata w różne witaminy i mikroelementy. Rano najlepiej smakują złociste serniki, puszyste naleśniki lub delikatne leniwe pierogi, które dodają energii na cały dzień.
Przygody dla ponadczasowej duszy: 5 najlepszych parków wodnych na świecie Niedoceniana herbata ziołowa, która aktywnie zwalcza stany zapalne
Lazy Vareniki autorstwa Tatiany Litwinowej
Leniwe pierogi od Tatiany Litwinowej. Źródło: Instagram
Składniki:
- 300 g twarogu;
- 1 jajko;
- mąka pszenna 2 łyżki. l;
- szczypta soli;
- jagody 200 gr;
- miód 1 łyżka. l;
- 1 łyżka kwaśnej śmietany
Leniwe pierogi od Tatiany Litwinowej. Źródło: Instagram
Zagniataj ser widelcem, aby uzyskać pastowatą masę. Dodaj jajka, a następnie przesianą mąkę i zacznij wyrabiać ciasto rękoma.
Z ciasta uformować kiełbasę i pokroić w krążki o średnicy 2 cm. Na środek kluski włożyć jagodę i uformować pełnowartościowy klusek.
Gdy woda się zagotuje, włożyć kluski do wody i dokładnie wymieszać, aby nie przywarły do dna. Po ugotowaniu wyłóż pierogi na talerz.
Na sos do leniwych pierogów weź jagody, śmietanę i miód i ubij blenderem.
Serniki Władimira Jarosławskiego
Serniki od Włodzimierza Jarosławskiego. Źródło: Instagram
Składniki:
- twaróg z kwaśnego mleka 300 g;
- mąka 2 łyżki. l;
- cukier 2 łyżki. l;
- 1 jajko;
- szczypta soli;
- olej do smażenia.
Syrniki od Władimira Jarosławskiego. Źródło: Instagram
Wymieszaj widelcem twaróg, jajko i cukier. Dodaj mąkę i ponownie wymieszaj.
Przełóż ciasto na oprószoną mąką stolnicę lub stół. Mokrymi dłońmi formować z gotowego ciasta serniki i obtaczać je w mące. Ręce należy zwilżyć, aby twarożek się do nich nie przyklejał.
Smażymy na średnim ogniu na złoty kolor po bokach. Następnie możesz upiec w piekarniku. Lub smażymy jeszcze raz z obu stron pod pokrywką. W takim przypadku nie rób zbyt gęstych produktów.
Serniki podawaj ze śmietaną, miodem, dżemem, skondensowanym mlekiem lub świeżymi jagodami i owocami.
d0%b3%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%87%d1%83%d0%ba%d0%b0″ class=”rb-heading -index-2 wp-block-heading”>Naleśniki Olega Kowalczuka
Naleśniki od Olega Kowalczuka. Źródło: Instagram
Składniki:
- kefir 1 szklanka;
- mąka 1,5 szklanki;
- jajko 1 szt;
- cukier 1 łyżka. l;
- soda 1 łyżeczka;
- sól 0,5 łyżeczki;
- olej 1 szklanka;
- miód, dżem.
Mieszkania proj. Oleg Kowalczuk. Źródło: Instagram
Ubij jedno jajko z cukrem. Nie nakładać go za dużo, inaczej naleśniki nie wyjdą puszyste. Następnie wymieszaj jajka z kefirem i dodaj sól i wszystko dokładnie wymieszaj.
Teraz dodaj sodę i mąkę. Ciasto powinno być gęste, jak śmietana. Aby lepiej kontrolować jego konsystencję, dodawaj mąkę porcjami.
Zagnieć ponownie ciasto i odstaw na 30 minut, aby odpoczęło. Więc zrobi się porowaty.
Lepiej smażyć naleśniki pod przykryciem – wtedy będą dobrze usmażone w środku. Podawaj gotowe puszyste naleśniki z miodem lub ulubionym dżemem.
Niesamowite przepisy z całego świata znajdziesz tutaj.