W Bahrajnie kierowca rezerwowy i testowy Aston Martina Felipe Drugovich zasiądzie za kierownicą samochodu Fernando Alonso podczas pierwszej sesji treningowej.
Ta sesja przyczyni się do zwiększenia całkowitego przebiegu Felipe w samochodach Formuły 1 wymaganego do uzyskania SuperLicencji. Łączny dystans, jaki Felipe pokonał, to ponad 9100 km.
Felipe zna ten tor, ponieważ zastępował kontuzjowanego Lance'a Strolla podczas zimowych testów w 2023 roku.
Felipe Drugovich , kierowca rezerwowy i testowy: „Cieszę się, że znów zasiadam za kierownicą Formuły 1, zwłaszcza na początku sezonu. Przygotowywałem się na symulatorze, chociaż dobrze znam tor w Bahrajnie. Cieszę się, że mogę wnieść swój wkład i zebrać niezbędne informacje dla zespołu. Dziękuję całemu zespołowi za ciągłe wsparcie”.
Andy Cowell , szef zespołu: „Jesteśmy zachwyceni, że Felipe może poprowadzić AMR25 w Bahrajnie. Wnosi nieoceniony wkład w nasz program symulacyjny i dostarcza nam cennych i wnikliwych informacji zwrotnych, które pomagają nam rozwijać samochód. Jestem pewien, że wykona świetną robotę podczas pierwszej sesji treningowej i przyczyni się do naszych przygotowań do weekendu wyścigowego”.
Źródło