Site icon GEO Polityka

Курс долара в Україні 9 березня: з’явився прогноз, що буде з валютою сьогодні

НБУ встановив на 10 березня офіційний курс долара до гривні на рівні 41,21 грн/дол. / фото REUTERS

Курс долара в Україні в неділю, 9 березня, у більшості обмінників фінкомпаній і відкритих у вихідні відділень банків перебуватиме в межах коридору: приймання – від 41,00 до 41,25 грн/дол. і продаж – від 41,30 до 41,60 грн/дол., прогнозує аналітик Олексій Козирєв.

Курс євро, за його прогнозом, коливатиметься в межах коридору: приймання – від 44,20 до 44,70 грн/євро і продаж – від 44,75 до 45,15 грн/євро.

“З огляду на стрибки євро і просідання долара на світовому валютному ринку, волатильність на українському ринку за курсом цих валют зросте. Але це не означає, що українцям потрібно негайно бігти в обмінники за скуповуванням євро, що подорожчало, та одночасною здачею долара, що подешевшав. Ви в цьому випадку заздалегідь втратите за рахунок подвійної конвертації обох валют через гривню”, – попередив експерт.

Відео дня

Він порадив зробити ставку або на купівлю долара (з огляду на те, що глобально девальвація гривні поступово триватиме до кінця 2025 року, і курс долара не буде постійно тільки просідати), або ризикнути і зробити ставку на продаж за гривню євро.

Курс долара в Україні до кінця 2025 року – прогноз

Нагадаємо, раніше аналітик спрогнозував, що Національний банк України буде змушений плавно девальвувати гривню до закладених у бюджеті співвідношень щодо долара – 45 гривень на кінець року.

“За середньорічним курсом я орієнтувався б на рівень близько 43 гривень”, – зазначав він.

Відповідно, при збереженні поточних співвідношень євро/долар на зовнішніх ринках курс євро в Україні може на кінець року становити близько 46,35-48 грн/євро, додав експерт.

www.unian.ua

Exit mobile version