Site icon GEO Polityka

Ріст економіки Україні сповільнився: фахівці назвали головні фактори

В Україні зазнало суттєвого падіння виробництво тваринницької продукції / колаж УНІАН, фото УНІАН, bank.gov.ua

У січні 2025-го економіка України зросла на 1,5%, тоді як в грудні минулого року зростання ВВП оцінюють на рівні 1,7%. Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

“Уповільнення темпів зростання економіки у січні відбулося через зменшення активності експортерів”, – зазначили у відомстві. 

Фахівці звертають увагу на те, що в Україні зазнало суттєвого падіння виробництво тваринницької продукції. Раніше у Держстаті заявили, що з 2010 по 2023 роки кількість великої рогатої худоби в Україні зменшилася з 4,8 млн голів до 2,3 млн голів (тобто, у 2,2 рази). 

Відео дня

Серед причин такої динаміки називають зростання собівартості виробництва тваринницької продукції, яке зумовлено, в тому числі, російсько-українською війною. 

Також у січні зафіксовали падіння в таких сферах як видобувна галузь та транспорт. Серед головних причин кризи у видобувній галузі називають зупинку роботи шахт у Донецькій області, які знаходяться на лінії зіткнення. 

У відомстві зазначили, що завдяки високому бюджетному фінансуванню вдалося компенсувати падіння обсягів експорту товарів.

Загалом зростання ВВП у січні забезпечили: 

  • внутрішня торгівля;
  • відновлення пошкодженої критичної інфраструктури;
  • реконструкція та ремонт доріг;
  • переробна промисловість;
  • будівництво житла;
  • закупівлі продукції ОПК.  
  • “Прогноз зростання ВВП, закладений до бюджету 2025 року – 2,7% за рік”, – додали у Міністерстві економіки. 

    Що буде з економікою у 2025 році 

    Нагадаємо, в кінці року у міжнародному агентстві Fitch Ratings заявили, що у 2025 році зростання української економіки уповільниться до 2,9%. Причиною цього назвали дефіцит робочої сили та енергії.

    А ще раніше у МВФ заявили, що у 2025 році державний борг України буде становити понад 100% валового внутрішнього продукту. Серед головних факторів – війна та затримки допомоги з боку міжнародних партнерів. 

    www.unian.ua

    Exit mobile version