Opowiedz nam o sobie: jak poprawnie odpowiedzieć na to pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej
geopolityka
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej osoba przeprowadzająca rozmowę może Ci powiedzieć rbi rbi-share”>
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter może rozpocząć rozmowę słowami: „Opowiedz mi o sobie”, ale czy wiesz, jak odpowiednio zareagować? Eksperci twierdzą, że osoby przeprowadzające rozmowę kwalifikacyjną chcą dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej i ocenić, czym różnisz się od innych kandydatów. Zrozumienie, jak odpowiedzieć na to pytanie, pomoże Ci poprawić swoje wyniki i zwiększyć szanse na otrzymanie oferty pracy.
TreśćDlaczego pracodawcy zadają pytania „Opowiedz mi o sobie” na rozmowach kwalifikacyjnychWarianty pytania „Opowiedz mi o sobie”Jak odpowiedzieć na pytanie „Opowiedz mi o sobie” na rozmowie kwalifikacyjnej
Kobieta „Opowiedz mi o sobie”, warianty tego pytania i co powiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Zadawanie pytań, aby dowiedzieć się więcej o sobie, to typowy punkt wyjścia, który ułatwia przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej. Daje osobie przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną szybki przegląd Twojego doświadczenia i umiejętności, dzięki czemu będzie mogła dowiedzieć się, jakie doświadczenie i kwalifikacje są Twoim zdaniem najważniejsze na danym stanowisku. poznać Cię lepiej. Inni natomiast mogą od razu po Twojej odpowiedzi przejść do innych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej.
Rozmówcy mogą zadać pytanie „Opowiedz mi o sobie” na różne sposoby, w szczególności:
Mam przed sobą twoje CV, ale powiedz mi więcej o sobie.
Opowiedz mi o swoim CV.
Chciałbym dowiedzieć się więcej.
li>
Opisz siebie.
Powiedz mi coś o sobie, czego nie ma w Twoim CV.
Zacznij od przejrzenia opisu stanowiska. Zwróć uwagę na umiejętności wymagane do wykonywania pracy i określ, jakie ostatnie działania podjąłeś, które odpowiadają tym umiejętnościom. Skup się przede wszystkim na swoim ostatnim doświadczeniu zawodowym. Możesz również wspomnieć o pracy wolontariackiej i innych istotnych doświadczeniach, aby wesprzeć swoją historię.
Opowiedz nam o swojej pracy i powiedz, jakie masz doświadczenie, aby odnieść je do wolnego stanowiska. Jeśli ubiegasz się o stanowisko kierownicze, wyjaśnij, w jaki sposób przejąłeś/aś więcej obowiązków na obecnym stanowisku. Jeśli przechodzisz na stanowisko wymagające innych umiejętności, opisz, w jaki sposób Twoja wiedza i umiejętności mogą być wykorzystane na nowym stanowisku.
Gdy zaczniesz pisać scenariusz dla każdego przykładu, skup się na szczegółach i mierzalnych wynikach. Na przykład, jeśli chcesz opowiedzieć, w jaki sposób poprawiłeś obsługę klienta na poprzednim stanowisku, nie ograniczaj się do stwierdzenia, że poprawiłeś obsługę klienta. Wzmocnij swój przykład, mówiąc, że zwiększyłeś liczbę odpowiedzi na zapytania klientów w każdym kwartale o 10–15%. Jeśli nie dysponujesz precyzyjnymi informacjami, oszacuj realną wartość.
Ponieważ pytanie „Opowiedz mi o sobie” ma na celu przedstawienie Cię, nie bój się podzielić swoją osobowością z osobą przeprowadzającą rozmowę kwalifikacyjną. Możesz krótko wspomnieć o swoich hobby, które świadczą o twoim rozwoju intelektualnym lub podkreślić twoją aktywność społeczną. Takie hobby może obejmować zamiłowanie do czytania, muzyki, wolontariatu lub sportów zespołowych. Możesz również wspomnieć o hobby, które świadczą o osobistej dyscyplinie i osiągnięciach, np. o nauce nowej umiejętności. Omówienie osobistych zainteresowań to dobry sposób na zakończenie odpowiedzi, przy jednoczesnym zachowaniu profesjonalnego tonu.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz również ocenić, czy firma jest dla Ciebie odpowiednia. Dowiedz się, jak szybko rozpoznawać kulturę podczas rozmowy.