Site icon GEO Polityka

Українці не живуть у своїх квартирах, але отримують рахунки за комуналку: нардеп пояснив причини

Нардеп пояснив, чому приходять рахунки за комунальні послуги, якщо у квартирі ніхто не живе / фото УНІАН, Володимир Гонтар

Українці, які не проживають у своїх квартирах, все одно отримують рахунки за комунальні послуги. Багатоквартирні будинки споживають ресурси, за які потрібно платити.

Перший заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко в ефірі Київ24 зауважив, що якщо людина виїхала за кордон, то це не означає, що її квартира в багатоповерхівці не споживатиме енергоресурси чи інші послуги. За його словами, у кожної комунальної послуги своя специфіка.

“Наприклад, для електрики стоять лічильники, які показують фактичне споживання, але будинок споживає електроенергію і без вашої квартири, і за неї теж потрібно платити. Що стосується опалення, то ситуація дещо інша. Навіть якщо людина обмежила споживання у своїх батареях, то це не означає, що квартира не опалюється. Вона опалюється в складі будинку, тому йдуть нарахування за тепло за загальнобудинковим лічильником. По воді потрібно подавати показники лічильника. Якщо людина не живе в цій квартирі, то справді споживання не буде, але будинок все одно щось споживає на загальнобудинкові потреби, і за це також потрібно платити”, – пояснив політик.

Відео дня

Кучеренко рекомендує мати довірену особу або особисто відстежувати й оплачувати комунальні рахунки

“Послуги з прибирання території, обслуговування будинку, обслуговування ліфтів, якщо це багатоповерхівка, навіть якщо ви там не мешкаєте, але будинок споживає, територію прибирають, ремонти проводять, обслуговування мереж відбувається, тому будуть нарахування. Так, вони будуть меншими, ніж якби ви споживали цей ресурс, але вони будуть”, – підсумував нардеп.

Коли в Україні зростуть тарифи на комуналку – прогноз НБУ

Згідно з прогнозом Національного банку, тарифи на послуги ЖКГ залишаться незмінними протягом 2025 року, але не виключено їх підвищення з наступного року.

Передбачається, що з 2026 року може початися поступове приведення тарифів до економічно обґрунтованих рівнів.

www.unian.ua

Exit mobile version