Site icon GEO Polityka

Не тільки санкції: економіст пояснив, як схилити Путіна до переговорів за допомогою нафти

Експерт вважає, що адміністрації США потрібно заручитися підтримкою ОПЕК / Колаж УНІАН, фото – ua.depositphotos.com, скріншот

На початку 2025 року адміністрація США на чолі з Джо Байденом ухвалила свій останній пакет санкцій проти Росії, наклавши низку нових обмежень на нафтовий сектор країни. Проте, щоб змусити Москву сісти за стіл переговорів про припинення війни проти України, новому президенту Дональду Трампу доведеться діяти рішучіше.

Про це заявив ад’юнкт-старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету та економіст Крістоф Рюль у своїй колонці для видання Financial Times.

Він пояснив, що російська економіка підживлюється військовим виробництвом, держзакупівлями і цільовими кредитами. Інфляція в країні становить 9,5%, ставка Центробанку перевищує 20%, а курс рубля перебуває поблизу історичних мінімумів. За його словами, все це тримається на “вільних руках” Міністерства фінансів і Центрального банку, а також валютній виручці.

Відео дня

Економіст вважає, що через це західна економічна війна зазнала невдачі. Росії вдається уникати економічного впливу санкцій на нафту. У цей час заборона прямого імпорту нафти, обмеження морських перевезень і фінансових послуг, а також введення обмеження на ціни супроводжуються відкритими шляхами відступу.

Уся справа в тому, що Захід хоче скоротити доходи Росії, але потребує її нафти на світових ринках, щоб високі ціни не зашкодили їхній власній економіці, зазначив Рюль. Він упевнений, що санкції недостатньо жорсткі, щоб завдати шкоди військовій економіці Москви.

У цей час лідери ОПЕК перебувають у скрутному становищі, додав економіст. Він нагадав, що з 2022 року вони кілька разів скорочували видобуток нафти, щоб утримати ціни на прийнятному рівні. Це призвело до того, що вільні потужності обмежують доходи від експорту. Для ОПЕК це велика проблема – збільшення видобутку призведе до зниження цін, але відмова від цього призведе до скорочення частки картелю на ринку.

Рюль заявив, що Трампу варто заручитися підтримкою ОПЕК, щоб вплинути на російського диктатора Володимира Путіна. Він може пообіцяти посилити нафтові санкції проти Росії до такої міри, щоб їхній вплив став більш гострим. За словами економіста, вони можуть торкнутися не тільки виробників, а й нафтопереробників, портів, страховиків і тіньового флоту.

Крім того, Трамп може чинити сильніший політичний тиск на Китай, Індію і Туреччину, щоб вони підтримали дотримання санкцій проти РФ, упевнений Рюль. Наслідки для експортних доходів Москви в такому разі виявляться катастрофічними.

Щоб цей план спрацював, ОПЕК має взяти на себе роль стабілізатора ринку нафти, підкреслив автор. Він нагадав, що зараз вільні потужності ОПЕК становлять близько 5,5 млн барелів на день, тоді як російський морський експорт становить близько 3,5 млн барелів на день сирої нафти і 2 млн барелів на день нафтопродуктів. Ці потоки мають бути синхронізовані, щоб один із них міг замінити інший.

Рюль запевнив, що навіть те, що Китай може чинити опір санкціям, не стане проблемою. Різниця в якості нафти між Росією і Близьким Сходом цілком переборна, а нарощування видобутку допоможе ОПЕК вийти з глухого кута.

Якщо Путін справді боїться політичних хвилювань у Росії через проблеми в економіці, то такий підхід з великою ймовірністю змусить його сісти за стіл переговорів, вважає економіст. Він резюмував, що адміністрації США слід підкріпити прощальні санкції Байдена і взятися за реалізацію цієї ідеї.

Трамп закликав ОПЕК знизити ціни на нафту – що варто знати

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп через кілька днів після своєї інавгурації закликав Саудівську Аравію знизити ціни на нафту. Він упевнений, що це дасть змогу схилити Росію до мирних переговорів щодо України.

Крім того, Трамп звернувся з цим проханням і до інших членів ОПЕК. Президент США вважає, що це один зі способів швидко зупинити війну в Україні.

www.unian.ua

Exit mobile version