У лютому триватиме період зміцнення-підтримки гривні, що має позитивно вплинути на курсову динаміку на валютному ринку, зазначив банкір.
Підвищення облікової ставки до 14,5% позитивно вплине на “вагу” гривні та пригальмує ситуацію на валютному ринку. Водночас зростання ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами до 17% стимулюватиме комерційні банки підвищувати відсотки за гривневими вкладами. Про це повідомив директор департаменту роздрібного бізнесу “Глобус Банку” Дмитро Замотаєв.
За його словами, стратегія НБУ щодо розміру облікової ставки залежить передусім від економічної ситуації в країні. Оскільки інфляція все ще залишається на досить високому рівні (у грудні вона склала 1,3%, а у січні вона може бути більшою за 1%), він вважає, що збільшення облікової ставки в умовах воєнної та економічної невизначеності є вагомим механізмом стримування цін та зменшення тиску на валютний ринок.
“У лютому триватиме період зміцнення-підтримки гривні, що має позитивно вплинути на курсову динаміку на валютному ринку”, – підкреслив банкір.
Відео дня
Він вважає, що у найближчі кілька тижнів переважна більшість комерційних банків збільшать дохідність за гривневими вкладами. На думку експерта, ставки за гривневими депозитами можуть зрости в середньому на 1 в.п. – до 11% річних на ультракороткі вклади терміном від 3 місяців до місяця, до 12% річних на депозити тривалістю від 9 місяців до 1 року, і до 14% річних на вклади терміном від 1 року і довше.
При цьому фахівець зауважив, що навіть збільшені відсотки за ультракороткими вкладами не гарантують громадянам збереження коштів від інфляції, адже з отриманого доходу доведеться сплатити сумарно 23% податків.
“Нова дохідність депозитів для фізичних осіб враховуватиме як грудневі, так і січневі зміни ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами. Однак пріоритетом для вкладників залишатимуться саме довготривалі депозити, дохідність за якими дають змогу не лише вберегти кошти від знецінення, а ще й отримати пасивний прибуток в розмірі до 4%”, — підсумував Дмитро Замотаєв.
Облікова ставка в Україні – головні новини
23 січня 2024 року правління Національного банку України підвищило облікову ставку на 1% – до 14,5%.
Голова Національного банку України Андрій Пишний заявив на брифінгу, що інфляція у 2024 році сягнула 12%, а ціновий тиск зберігається і на початку 2025 року.