Rosyjskie drony zaatakowały krytyczną infrastrukturę w obwodzie czerkaskim w nocy 25 stycznia. W wyniku tego wybuchł pożar.
RBK-Ukraina informuje o tym, powołując się na Państwową Służbę Ratownictwa w Telegramie.
Jak poinformowała Państwowa Służba Ratownictwa, w wyniku w wyniku ataku wybuchł pożar. Strażacy ugasili pożar na obszarze 200 metrów kwadratowych.
“Nie było ofiar śmiertelnych, ale doszło do uszkodzeń w budynkach mieszkalnych prywatnych i wielorodzinnych” – podano w raporcie.
< p>W wyniku ataku część mieszkańców została ranna, mieszkańcy Czerkas zostali pozbawieni światła.
Zdjęcie: DSNS pokazało skutki ataku na Czerkasy (t.me/dsns_telegram)
Nocny ostrzał Ukrainy
W nocy 25 stycznia Wojska rosyjskie wystrzeliły w stronę Ukrainy dwa pociski rakietowe Ch-59/Ch-69, a także 61 dronów. Siły obrony powietrznej zniszczyły dwa pociski rakietowe i 46 dronów. Stracono także 15 symulatorów dronów wroga.
W obwodzie kijowskim w wyniku ataku uszkodzony został system obrony przeciwlotniczej w mieście Wysznewe. Również w innym rejonie obwodu przedsiębiorstwo zostało spalone.
Ponadto, jak poinformował lokalny rząd, w wyniku ataku „Szached” w Czerkasach zginęła część ocalałych.
p>
Terminy i ważne informacje o wojnie Przeczytaj o wojnie Rosja kontra Ukraina na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.