Site icon GEO Polityka

Jak nawilżyć skórę zimą? 5 głównych wskazówek

Możesz mieć pewność, że Twoja skóra pozostanie miękka i gładka. przez całą zimę, Źródło: freepik.com

Często słyszymy, że potrzeby skóry zmieniają się wraz z wiekiem. Jeśli dostosujesz się do tych zmian w swoim organizmie, masz szansę opóźnić starzenie się i uzyskać młodą skórę bez operacji. WomanEL informuje o tym, powołując się na NewDay Chersoniu. Ale trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wiek, ale także okoliczności zewnętrzne, takie jak zmiany pogody. Wszystkie z nich mogą również negatywnie wpływać na Twoje zdrowie. Nie wiesz jak nawilżyć skórę zimą? TreśćOznaki suchości skóryJak nawilżać skórę zimą?Jak leczyć suchą skórę, jeśli łuszczenie się stało się już problemem

Będziemy podzielę się z Tobą przydatnymi radami dermatologów, którzy wiedzą, jak chronić swoją skórę o tej porze roku.

Oznaki suchości skóry

Według dermatologa Shari Marchbein wraz ze spadkiem temperatury powietrza spada poziom wilgotności, co z kolei pozbawia skórę wilgoci. W połączeniu z silnym wiatrem i upałem w pomieszczeniu (oba czynniki niszczą barierę ochronną i utrudniają skórze zatrzymywanie wilgoci), zwiększa się ryzyko wysuszenia, zaczerwienienia i łuszczenia się. A jeśli masz skłonność do egzemy lub trądziku różowatego, zimowa pogoda może pogorszyć te schorzenia.

Nie ma znaczenia, jaki masz rodzaj skóry – nawet tłusta skóra odczuwa skutki, gdy włączone jest ogrzewanie. „Kiedy jest zimno, skóra stara się zatrzymać ciepło, zwężając naczynia krwionośne, co z kolei wysusza zewnętrzne warstwy skóry” – wyjaśnia dermatolog Debra Jaliman. W rezultacie skóra staje się sucha i wygląda na matową.”

Istnieje kilka znaków, które powiedzą Ci, że musisz dodać do swojej rutyny dodatkową warstwę kremu nawilżającego. „Sucha skóra jest napięta, swędzi i może wyglądać na zaczerwienioną lub różową, szczególnie bezpośrednio po oczyszczeniu” – mówi dermatolog Azadeh Shirazi. „Możesz również zauważyć łuszczenie się, wyraźniejsze drobne linie i matowy wygląd skóry.”

Sucha skóra jest również bardziej podatna na podrażnienia i stany zapalne, które mogą prowadzić do pęknięć i rozdarć skóry, szczególnie skórę” – mówi Shirazi. dłonie i usta.

  • Kup nawilżacz powietrza. Dr Jaliman twierdzi, że pomaga zatrzymać wilgoć w powietrzu i zapobiega stanom prowadzącym do przesuszenia i łuszczenia się skóry. Urządzenie to sprawdza się szczególnie dobrze w nocy, gdy skóra wykonuje najgłębszą pracę regeneracyjną.
  • Zakrywaj skórę, gdy jesteś na mrozie. Mówimy o szalikach, czapkach, rękawiczkach itp. Wiatr w połączeniu z niskimi temperaturami może szybko wysuszyć odsłoniętą skórę. Najlepiej nosić ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna; tkaniny syntetyczne mogą powodować swędzenie i podrażniać wrażliwą skórę, powodując jej wysuszenie.
  • Unikaj długich, gorących pryszniców i kąpieli. Zubożają warstwę lipidową skóry. Temperatura wody powinna być ciepła, a czas trwania nie powinien przekraczać pięciu minut. Osusz skórę bawełnianym ręcznikiem i natychmiast nałóż krem ​​do ciała, gdy skóra jest wilgotna, aby zapewnić maksymalne wchłanianie.
  • Ogranicz stosowanie produktów do pielęgnacji skóry zawierających ostre składniki aktywne. Leki przeciwtrądzikowe i serum przeciwstarzeniowe zawierające silne składniki, takie jak retinol, mogą powodować wysuszające skutki uboczne. Ograniczenie stosowania do jednego razu dziennie może pomóc w zmniejszeniu łuszczenia się. Jeśli uznasz, że retinol zbyt wysusza, możesz wybrać jego alternatywę, taką jak bakuchiol lub witamina C.
  • Zapasuj produkty z odpowiednimi składnikami aktywnymi. Ceramidy pomagają stworzyć niezawodną ochronę i zatrzymać niezbędne nawilżenie skóry. Probiotyki i prebiotyki mogą zwiększać naturalną produkcję ceramidów i równoważyć pH skóry (co jest niezbędne dla zdrowej bariery), mówi dermatolog Whitney Bowe.
  • Jak leczyć suchą skórę, jeśli łuszczenie się stało się już problemem

    Niestety, zaburzenia hormonalne mogą również negatywnie wpływać na skórę. Tutaj napisaliśmy, jak sobie z tym poradzić.

    Źródło informacji

    Exit mobile version