Co warto zobaczyć w Kijowie dla prawdziwych emocji.
Źródło: pinterest.com < /i>
Nowy Rok zaczyna się w teatrze jasno: w styczniu na kijowskich scenach odbywają się emocjonalne, głębokie i ekscytujące przedstawienia . Od opowiadań dramatycznych po lekkie komedie – WomanEL oferuje 5 premier teatralnych, które warto dodać do swojego kalendarza kulturalnego.
Treść< /p>Zakres treści>„Noc przed Bożym Narodzeniem” „Złote dziewczyny” „Syn” „Tramwaj zwany pożądaniem” „Falstaff”
“Noc wcześniej Wesołych Świąt”
8 stycznia na scenie Kijowskiego Akademickiego Teatru „Aktor” ożyje legendarne dzieło Mikołaja Gogola „Noc przed Bożym Narodzeniem”. Czeka na Ciebie fantastyczny spektakl teatralny: ponad 30 aktorów stworzy niesamowity narodowy klimat, a luksusowa sceneria, kostiumy i scenografia przeniosą Cię w magiczną atmosferę zimowych wakacji. To opowieść o wzruszającej miłości, uzupełniona jaskrawymi scenami tłumu, szopką i błyskotliwym humorem. Będziesz oczarowany tańcami, piosenkami i niespodziankami, jakie oferuje ta wspaniała produkcja.
Złote dziewczyny< /h2>5 premier kinowych Styczeń: „Złote dziewczyny” to lekka komedia w mrocznych tonacjach. Foto: koncert.ua
Komedia „Złote dziewczyny” czeka na widzów 17, 18, 19 stycznia w Kijowskim Akademickim Teatrze Dramatycznym na Podolu. To historia trzech kobiet, które straciły mężczyzn, ale nie utraciły umiejętności cieszenia się życiem.
Spektakl Igora Matiewa pozwala z uśmiechem ujawnić głębokie tematy życiowe. Spektakl opowiada, jak trójka bohaterek na nowo zastanawia się nad miłością, przyjaźnią i własną niezależnością, dodając humoru nawet w najpoważniejszych momentach.
“Syn”
Po sukcesie „Ojca” Kijowski Akademicki Teatr Dramatu i Komedii na lewym brzegu Dniepru prezentuje drugą część – spektakl „Syn” odbędzie się 21 stycznia.
“Tramwaj „Desire”
Sztuka Tennessee Williamsa o egzystencjalnej konfrontacji i poszukiwaniu siebie w okrutnym świecie poraża swoją głębią i psychologizmem. „Pragnienie.”
“Falstaff”
24 i 25 stycznia Kijowski Miejski Akademicki Teatr Opery i Baletu zaprezentuje dwudziestą szóstą operę Giuseppe Verdiego, opartą na dziełach Williama Szekspira, która zyskała na Ukrainie nowe brzmienie. Kompozytor nazwał to dzieło komedią liryczną, a jego fabuła oparta jest na sztukach „Henryk IV” i „Żony Windsoru”. Verdiego w połączeniu dramatu i komedii. To tłumaczenie otwiera nowe oblicza słynnej opery i czyni ją dostępną dla ukraińskiej sceny.
Styczniowe przedstawienia zapewniają różnorodność: emocjonalną głębię, dziedzictwo kulturowe i współczesne tematy. Inspirują do myślenia, wspierają ukraińską sztukę w tych trudnych czasach i dostarczają niezapomnianych emocji.
Netflix przygotował także pracowity początek roku: TOP 5 filmów i seriali, które warto dodać do swojego zegarka lista.