Site icon GEO Polityka

Merz w sprawie niemieckich sił pokojowych na Ukrainie: może być konsensus ze strony Federacji Rosyjskiej

Przywódca niemieckiego bloku CDU/CSU i kandydat na kanclerza Friedricha Merza nie wyłącza możliwość wysyłania sił pokojowych na Ukrainę. Mam nadzieję, że taki mandat zostanie odwołany w porozumieniu z Rosją.

RBC-Ukraine informuje o tym w poście w Die Zeit.

Zokrema, Merz natychmiast interweniował, aby zabezpieczyć dostawy rakiet Taurus do Ukraina. Według niego USA, Francja i Wielka Brytania już stoją przed groźbą zagłady. „Wszyscy trzej nie stali się stronami wojującymi. Byk jest istotnym blokiem dla przywrócenia pokoju na Ukrainie” – powiedział.

Istnieje możliwość wysłania wojsk niemieckich, wówczas – jego zdaniem – niezbędny mandat. Do rola Niemiec w misji pokojowej.

„Dopóki istnieje pokojowe porozumienie, a Ukraina potrzebuje gwarancji bezpieczeństwa, możemy o tym rozmawiać tylko w przypadku, gdy pojawi się idealny mandat zgodny z prawem międzynarodowym. W tej chwili nie mam nikogo Myślę… chciałbym, aby taki mandat był zgodny z konsensusem z Rosją, a nie sprzeczny” – dodał Merz.

Po niedawnym dodaniu nie możemy jeszcze określić, jakie gwarancje stanowią bezpieczeństwo Nіmechchina mogła się umawiać Ukraina jest za jego rządami.

„Do zakończenia pożaru jeszcze daleka droga. To są wszystkie kwestie, które wymagają wyjaśnienia w ciągu najbliższych kilku lat, a być może nawet miesięcy” – stwierdził polityk.

Warto zaznaczyć, że to prezydent Francji Emmanuel Macron jako pierwszy zaproponował wysłanie wojsk pokojowych. Ukraiński przywódca Wołodymyr Zełenski powiedział wcześniej, że jest gotowy rozważyć takie opcje i niedawno wezwał zachodnich partnerów do przyłączenia się do inicjatywy paryskiej.

Niektórzy politolodzy uważają jednak, że Macron działa wyłącznie w ramach polityka prezydenta USA Donalda Trumpa, który stara się przełożyć doniesienia o sytuacji na Ukrainie na język państw europejskich. Czytaj więcej w artykule „Czy Zachód wyśle ​​wojska na Ukrainę? Czy zagraniczny kontyngent pomoże zakończyć wojnę z Federacją Rosyjską?”

Przypominamy, że wcześniej niemiecki minister obrony Boris Pistorius stwierdził, że wojna na Ukrainie wciąż trwa. Obawia się, że nie będzie tam niemieckiego kontyngentu pokojowego.

Jak pisze Reuters, sama idea wysłania sił pokojowych na Ukrainę znajduje się na wczesnym etapie dyskusji w Europie. Już teraz jednak przewiduje się, że liczebność kontyngentu może wynieść od 40 do 100 tysięcy osób.

Przeczytaj najnowsze i najważniejsze wiadomości o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie .< /p>

Exit mobile version