Site icon GEO Polityka

MicroStrategy zainwestowało kolejne 500 milionów dolarów w Bitcoin, opodatkowanie nagród za obstawianie w USA: co nowego

Najważniejsze na rynku kryptowalut.

MicroStrategy zainwestowało ponad 500 milionów dolarów w Bitcoin

Od 16 grudnia do 22 grudnia MicroStrategy nabyło 5262 BTC za około 561 milionów dolarów po średniej cenie około 106 662 dolarów za monetę.

W tym samym okresie firma Michaela Saylora sprzedała 1 317 841 akcji za około 561 milionów dolarów Papiery wartościowe MicroStrategy pozostały dostępne do sprzedaży za kolejne 7,1 miliarda dolarów.

Rezerwy Bitcoinów firmy osiągnęły 444 262 BTC, o wartości około 78 miliardów dolarów.

MicroStrategy wydało około 27,7 miliarda dolarów na nabycie pierwszej kryptowaluty od sierpnia 2020 roku, przy średniej cenie Bitcoina wynoszącej 62 257 dolarów.

Urząd skarbowy Stanów Zjednoczonych ogłosił opodatkowanie nagród za obstawianie

Podatek IRS stwierdził, że nagrody za obstawianie kryptowalut powinny być opodatkowane w momencie otrzymania tokenów. Bloomberg informuje o tym, podając link do oświadczenia sądu.

Decyzja IRS była odpowiedzią na pozew złożonego przez inwestora kryptowalutowego Joshuę Jarretta, który argumentował, że organ regulacyjny powinien traktować nagrody za obstawianie jak własność, a nie dochód. W październiku 2024 roku mężczyzna wraz z żoną złożyli pozew, w którym zażądali także zwrotu 12 179 dolarów podatków zapłaconych od 13 000 tokenów Tezos zarobionych w 2020 roku.

Sąd zaprzecza jakoby staking tworzy nową nieruchomość i stwierdził że Jarrett musi zapłacić podatek od wartości tokenów ich odbieranie.

Spór prawny Jarrettów z organami podatkowymi rozpoczął się w 2021 roku. Złożyli pozew dotyczący 8876 XTZ, które otrzymali w ramach nagród za stakowanie w 2019 roku. W dokumencie stwierdzono, że aktywa należy uznać za własność i opodatkować dopiero w przypadku ich sprzedaży.

Urząd skarbowy zaoferował następnie zwrot podatku w wysokości 4000 dolarów, ale powodowie odmówili. Sąd oddalił sprawę, powołując się na fakt, że zwrot sprawił, że kwestia stała się bezprzedmiotowa.

Napływ środków do inwestycyjnych produktów kryptograficznych spadł do 308 mln dolarów

W okresie od 16 grudnia do 20 grudnia 2024 r. napływ środków do inwestycyjnych produktów kryptograficznych spadł do 308 mln dolarów od 11 tygodni z rzędu. Tak wynika z raportu CoinShares.

Eksperci zauważyli, że w ciągu ostatnich dwóch dni tygodnia odpływ wyniósł 1 miliard dolarów. Według ich danych największy jednodniowy odpływ w wysokości 540 milionów dolarów miał miejsce w roku połowie 2022 r., w kontekście rosnących stóp procentowych.

„Ostatnia korekta cen spowodowała redukcję całkowitych aktywów pod zarządzaniem (AuM) funduszy kryptowalutowych o 17,7 miliarda dolarów, prawdopodobnie po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w USA. Choć odpływ ten może wydawać się niepokojący, stanowi jedynie 0,37% ogółu zarządzanych aktywów” – czytamy w raporcie.

Jednak produkty oparte na Bitcoinie otrzymały 375 milionów dolarów, fundusze Ethereum otrzymały 51,3 miliona dolarów. Zaobserwowano także minimalny pozytywny wynik w przypadku produktów inwestycyjnych opartych na XRP i innych aktywach, ale Solana zaobserwowała odpływ w wysokości 8,7 miliona dolarów w rozwiązaniach opartych na Bitcoinie, co umożliwiło otwarcie krótkich pozycji otrzymano 400 000 USD.

Hyperliquid stanął w obliczu odpływu kapitału w obliczu spekulacji na temat zagrożenia ze strony północnokoreańskich hakerów

Jak wynika z danych Dune, 23 grudnia 2024 roku zdecentralizowana giełda Hyperliquid odnotowała odpływ kapitału w stablecoinach USDC w wysokości 112 mln dolarów.

Hyperliquid po uruchomieniu tokena HYPE otrzymało 1 miliard USDC. Całkowita kwota depozytów w stablecoinie na Hyperliquid wynosi w momencie pisania tego tekstu 2,2 miliarda dolarów.

Prawdopodobnym powodem wycofania środków przez użytkowników były spekulacje na temat zagrożenia platformy ze strony hakerów z Korei Północnej. Zostały one udostępnione w wiadomości przez X przez obserwatora o pseudonimie Tay, znanego ze śledzenia zagrożeń dla protokołów kryptograficznych.

Według Taya adresy powiązane z hakerami z Korei Północnej poniosły straty w wysokości ponad 700 000 dolarów podczas handlu na Hyperliquidzie. Transakcje wskazują, że napastnicy potencjalnie badają wewnętrzne działanie platformy w celu przeprowadzenia ataku.

Przeczytaj na Censor.NET: Hakerzy z Korei Północnej ukradli kryptowaluty aktywa w 2024 roku 1,34 miliarda dolarów.

Wybierz korzystne stawki i niezawodne usługi wymiany kryptowalut z Ministerstwem Finansów

minfin.com.ua

Exit mobile version