Site icon GEO Polityka

Tempo konsumpcji żywności może mieć wpływ na zdrowie: lekarze ostrzegają, jak dokładnie

Twitter LinkedIn

Współczesne tempo życia zmusza wielu z nas do jedzenia w ruchu, nie zwracając uwagi na proces jedzenia, jednak lekarze zdecydowanie zalecają ponowne rozważenie tego podejścia, gdyż ma ono istotny wpływ na ogólny stan zdrowia i jakość życia.

O tym informuje URA-Inform, powołując się na kanał telegramu „Health Blog”.

Efekt nasycenia

Kiedy dana osoba je powoli, jego mózg otrzymuje w porę sygnał, że jest pełny. Pozwala to uniknąć przejadania się, które często prowadzi do nadmiernego przyrostu masy ciała i problemów trawiennych. Ponadto powolne jedzenie sprzyja zdrowym nawykom żywieniowym.

Trawienie

Powolne żucie pokarmu pomaga lepiej go rozłożyć, co ułatwia trawienie przewód pokarmowy. Proces ten pomaga organizmowi lepiej wchłaniać składniki odżywcze, minimalizując ryzyko zapalenia błony śluzowej żołądka, zgagi i innych problemów żołądkowo-jelitowych.

Kalorie

Badania potwierdzają, że ludzie, Ci, którzy jedzą powoli, spożywają średnio o 20% mniej kalorii na posiłek. Może to być skuteczny sposób kontrolowania masy ciała bez konieczności stosowania rygorystycznych diet.

Aspekt psychologiczny

Powolne jedzenie pomaga skoncentrować się na procesie i stań się bardziej świadomy swoich wrażeń. Dzięki temu jedzenie staje się świadomym rytuałem, który z kolei poprawia Twój stan emocjonalny i pomaga zredukować poziom stresu.

Są też 2 proste ćwiczenia na stres.

Źródło informacji

Exit mobile version