Jak wiemy, mem to pewnego rodzaju pomysł, obraz, film itp., często zabawny, rozprzestrzeniający się bardzo szybko w Internecie. Rozśmiesza nas, inspiruje do kreatywności i pomaga poznać kulturę własną (lub cudzą). Niektóre memy pojawiają się i z czasem zostają zapomniane. Ale nie o wyrażeniu „Na początku nie rozumiałem, a potem zrozumiałem”. Bądźmy szczerzy, stało się to czymś w rodzaju klasyki memów. Mamy już koniec 2024 roku, a na TikToku, YouTubie i Instagramie wciąż pojawiają się posty z tym sformułowaniem. Ale skąd wzięło się powiedzenie „Na początku nie rozumiałem, a potem zrozumiałem” i jaka jest geneza mema? TreśćNa początku nie rozumiałem, a potem zrozumiałem: znaczenie mema i kiedy się go używa. Na początku I nie rozumiałem, a potem jak zrozumiałem: próbowano ustalić pochodzenie słynnego mema.
Na początku nie zrozumiałem, potem zrozumiałem: znaczenie mema i kiedy się go używa
Zanim dowiemy się, kiedy zaczęliśmy używać tego wyrażenia, porozmawiajmy o jego znaczeniu. Jeśli słyszysz lub widzisz „Na początku nie rozumiałem, a potem zrozumiałem”, oznacza to, że rozmówca był rozproszony i patrzył na sytuację/obraz itp. szybko i powierzchownie zrozumiałem wszystko inaczej niż było naprawdę. Ale przy drugim obejrzeniu/słuchaniu/przemyślaniu sytuacji doszedł do właściwych wniosków.
To zdanie zachęca również Ciebie, czytelnika i/lub widza, abyś był ostrożny i nie ufał wszystkiemu, co widzisz/usłyszeć.
>
Często mem „Na początku nie zrozumiałem, ale potem zrozumiałem” jest używany na zdjęciach w dziale „złudzenie optyczne”. Patrzysz na zdjęcie i wydaje Ci się, że dzieje się tam coś nadprzyrodzonego: ktoś „pojawia się” z trzecią ręką, ktoś przyjmuje nienaturalne pozy itp. Na przykład:
Na początku nie rozumiałem, a potem zrozumiałem: pochodzenie słynnego mema. W większości memów znalezienie oryginalnego źródła jest prawie niemożliwe. nie bać się, że zostanie za to osądzona.
Jeśli chodzi o mem „Najpierw nie zrozumiałem, a potem zrozumiałem”, jest on tak stary, że istnieją nawet teorie na temat jego pochodzenia.
Jedna z najbardziej prawdopodobnych teorii głosi, że mem po raz pierwszy pojawił się w wersji rosyjskiej (w pierwszej chwili nie zrozumiałem, ale potem zrozumiałem) na Twitterze i na stronie Bashorg ponad 9 lat temu. Jeśli nie słyszałeś o tym drugim, to jest to popularna wcześniej książka z cytatami Runet. Użytkownicy dodawali frazy (w szczególności „Na początku nie rozumiałem, ale potem zrozumiałem”), a następnie inni głosowali na nie w specjalnej sekcji „Otchłań”.
Te frazy, które zostały zaakceptowane najczęściej trafiały na stronę główną Bashorga. Niektóre z nich stały się później ikonami. Jak w przypadku „Na początku nie zrozumiałem, ale potem zrozumiałem”. Internautom to określenie tak bardzo się spodobało, że zaczęli aktywnie go używać w artykułach, filmach, zdjęciach, w szczególności przetłumaczono je na język ukraiński. memy „Najpierw nie zrozumiałem, a potem zrozumiałem”, Źródło: userapi.com
Druga wersja jest taka, że pani powstała z powodu jakiegoś filmu w 2020 roku, wrzuconego na YouTube przez zwykłego użytkownika. Główny bohater przeżywa zdziwienie, po czym uświadamia sobie sytuację i komentuje: „Na początku nie rozumiałem, a potem zrozumiałem”. Ale po pierwsze, można to powiedzieć o każdym memie, a po drugie, mem stał się wirusowy znacznie wcześniej.
Inna teoria, choć mało prawdopodobna, ale dość interesująca, głosi, że ten mem narodził się dzięki wyrażeniu „Na początku nie zrozumiałem, ale potem, gdy tylko zrozumiałem, zrobiło mi się bardzo miło”. Jak pisze użytkownik NIKKI DIAVOL, film pojawił się w radzieckim filmie telewizyjnym „Gość z przyszłości” z 1985 roku. Oglądaliśmy film, ale w ogóle nie pamiętamy, kto powiedział to zdanie (i czy w ogóle to powiedział). Jeśli wiesz, napisz w komentarzach poniżej.
Przykłady zdjęć/filmów z memem, który rozumiem”
Zjawisko Mem „Na początku nie rozumiałem, a potem zrozumiałem” pozostaje tajemnicą. Od wielu lat to zdanie cieszy się popularnością w sieciach społecznościowych. Jeśli wcześniej częściej używano go do opisywania zdjęć, to w 2024 roku pojawi się tysiące filmów na ten temat. Choć nie jest to zaskakujące: ogólnie rzecz biorąc, wideo jest obecnie bardziej popularne niż obrazy.
Co więcej, dzięki zwrotowi „Najpierw nie rozumiałem, a potem zrozumiałem” pojawiły się kolejne memy: „Na początku nie rozumiałem, a potem też nie rozumiałem” oraz „Na początku poczułem, wtedy nie zrozumiałem”, które wprawdzie są mniej wirusowe niż pierwsza opcja, ale nadal pojawiają się od czasu do czasu na niektórych publicznych stronach w całym Internecie.
A teraz sugerujemy obejrzenie kilku zabawnych filmy na temat „Na początku nie rozumiałem, a potem zrozumiałem” w sieciach społecznościowych w 2024. Być może zainspirują Cię do stworzenia własnego arcydzieła:
Na początku nie rozumiałem, ale potem zrozumiałem! 🤣 #przystojny #taksówkarz #ironia #humor #żarty #żarty #czarny humor #rekomendacje
♬ oryginalny dźwięk – Piękne 🚕
@illyasergeevich
Na początku nie zrozumiałem, a potem zrozumiałem 😹 #coffee #barista #ekspres do kawy #przemysł usługowy #rekomendacje #rzeki #top #kijów #kijów #ukrainatiktok #ukraina #catering #fyp fyp> #dla ciebie #śmieszne #śmieszne #humor #śmiech
♬ Upiorne, ciche i przerażające utwory fortepianowe `8211; Dźwięk Skittlegirl
Wcześniej powiedzieliśmy, dlaczego mówimy słowo „kapets”, co ono oznacza i jakie jest jego pochodzenie.