Site icon GEO Polityka

Hiszpański BitBase przeznaczył 524 000 dolarów na sieć bankomatów kryptowalutowych w Argentynie

Hiszpańska firma BitBase planuje zainstalować swoje bankomaty kryptowalutowe w Argentynie w 2025 roku. Początkowa inwestycja w rozwój sieci bankomatów kryptowalutowych w Ameryce Łacińskiej wyniesie około 524 000 dolarów.

Dyrektor regionalny BitBase w Argentynie Nadia Karabin powiedziała, że ​​firma planuje uruchomić swój pierwszy bankomat kryptowalutowy w stolicy Argentyny, Buenos Aires, jeszcze przed Nowy Rok, w którym użytkownicy będą mogli kupować kryptowaluty za gotówkę w pesos lub dolarach, a także wypłacać pieniądze poprzez sprzedaż walut cyfrowych. Po zakończeniu wszystkich czynności organizacyjnych użytkownicy bankomatów kryptowalutowych będą mogli kupować i sprzedawać aktywa kryptowalutowe, korzystając z kart bankowych.

BitBase nie ujawnia planów dotyczących liczby i lokalizacji przyszłych urządzeń, ograniczając się do informacji, że firma przeznaczyła 524 000 USD na zakup nowych kryptomatów, rozwiązanie problemów organizacyjnych i uruchomienie punktów serwisowych w Argentynie. BitBase ma obecnie 135 bankomatów kryptowalutowych w całej Hiszpanii i ponad 35 000 aktywnych użytkowników.

Wcześniej Research and Markets opublikowało wyniki badania, zgodnie z którym globalny rynek kryptowalutowych bankomatów będzie rósł średnio o 45,7% rocznie i do 2032 r. osiągnie wartość 2,58 mld dolarów.

Источник: bits.media

Exit mobile version