Site icon GEO Polityka

W Internecie krążą informacje o rzadkim wirusie opryszczki na obwodzie lwowskim: lekarz wyjaśnił sytuację (zdjęcie)

Pacjent z kliniczną postacią półpaśca może być źródłem infekcji dla dziecka lub osoby, która jeszcze nie chorowała ospa wietrzna.

W obwodzie lwowskim zgłaszane są przypadki półpaśca (półpasiec, półpasiec). Choroba ta nie jest ani nowa, ani rzadka.

Tak powiedziała szefowa regionalnego centrum kontroli i zapobiegania chorobom Natalia Iwanczenko-Timko.

„W Internecie krążą pogłoski o rzadkim wirusie na obszarze Lwowa – półpasiec. Wirus ten jest znany od dawna. Wywołuje ospę wietrzną u dzieci, a następnie „śpi” w organizmie osoba ma problemy z układem odpornościowym z różnych powodów, może wystąpić półpasiec i porosty (półpasiec). No i oczywiście mogą wystąpić różne powikłania” – napisał lekarz.

Co wiadomo o półpaścu: objawy i powikłania

Objawy opryszczki Zoster wywołuje wirusa ospy wietrznej-półpaśca, co prowadzi do rozwoju ospy wietrznej.

„I oczywiście mogą wystąpić różne komplikacje! Istnieje szczepionka na ospę wietrzną! Ale kosztem ludzi” – napisał Ivanchenko-Timko.

Wiadomo, że jeśli ktoś miał. ospę wietrzną w dzieciństwie, jest chroniony w 99% na całe życie. Może jednak zachorować na inną chorobę wywoływaną przez tego wirusa – półpasiec.

Objawy półpaśca w początkowej fazie praktycznie nie różnią się od zwykłej infekcji wirusowej (ARVI). Pacjenci myślą, że są przeziębieni i odczuwają:

Wraz z rozwojem półpaśca objawy objawiają się następująco:

Lekarze przypominają nam o znaczeniu szczepień przeciwko takim chorobom zakaźnym. Szczepienie przeciwko ospie wietrznej zalecane jest tylko na Ukrainie, dlatego można je wykonać na własny koszt kupując lek w aptece.

Przypomnijmy 7 mitów na temat ospy wietrznej i metod jej leczenia .

tsn.ua

Exit mobile version