Site icon GEO Polityka

Od tego czasu DTEK zainwestował około 3 miliardy hrywien w naprawę TES po atakach

Jesienią 2024 r. DTEK zainwestował ponad 2,8 miliarda UAH straty wilgoci w związku z odnawianiem elektrowni cieplnych po rosyjskich atakach.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikacie wysłanym do DTEK.

Oczekuje się, że spółki energetyczne DTEK będą kontynuować nowe roboty w elektrowniach cieplnych, aby zminimalizować skutki licznych masowych ataków wroga i jak najszybciej wyremontować wszystko, co się da.

Dla kogo życie jest opadaniem liści, co taki jest los firmy w odnowienie elektrowni cieplnych zainwestowano ponad 2,8 miliarda UAH aktywów energetycznych.

„W zeszłym miesiącu, po trzymiesięcznej przerwie, Federacja Rosyjska przeprowadziła dwa masowe ostrzały: 17 i 28 dnia opadania liści . Ponad 400 rakiet i dronów zaatakowało obiekty energetyczne na Ukrainie. Celem były obiekty wytwarzające i przesyłające energię elektryczną w całym kraju, a nasze ponownie zostały uszkodzone. elektrownie cieplne” – powiedział Oleksandr Fomenko, dyrektor generalny DTEK Energy.

Innymi słowy, w tym przypadku w energetyce można zrobić wszystko, aby jak najszybciej wyeliminować dziedzictwo ataków i zamień więcej wysiłków w umiar. Roboty pracują bez przerwy

Wygląda na to, że od początku zakrojonej na szeroką skalę inwazji na elektrociepłownię DTEK Rinata Achmetowa zostały zaatakowane aż 190 razy.

Regulamin i ważne informacje dot Przeczytaj wojnę między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version