21 starć odnotowano na kierunku Pokrowskiego.
Według stanu na godzinę 16:00 10 grudnia miało miejsce 99 starć zbrojnych.
Poinformowano o tym przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Osiedla przygraniczne w dalszym ciągu cierpią z powodu ostrzału z terytorium Federacji Rosyjskiej, w szczególności Galaganowka, Postęp regionu Czernigowa; Timofeevka obwód charkowski.
W pobliżu osad Wołczańsk i Starica w kierunku Charkowa od początku dnia wróg czterokrotnie próbował przedrzeć się przez linie obronne ukraińskich obrońców, nadal toczą się dwa starcia.
Na Kupianskimnieprzyjaciel przeprowadził siedem operacji szturmowych w pobliżu Pietropawłowki, Kolesnikowki, Zagryzowoja i Łozowej. Zakończyły się cztery starcia, trzy kolejne nadal trwają.
Na LimanskimArmia najeźdźców zaatakowała 17 razy w pobliżu osad Grekowka, Kopanki, Nadieżda, Makiewka, Jampolewka, Zarecznoje, Terny, Torskoje oraz w kierunku Druzhelyubovki, Czerneszczyny. Pięć ataków wroga pozostało niedokończonych.
Siły obronne odparły jeden rosyjski atak w pobliżu Białej Góry w kierunku Kramatorska.
W Toreckim wróg zaatakował pięć razy w pobliżu osad Toretsk i Dilievka.
Na PokrowskimOd początku dnia okupanci podjęli 21 prób wyparcia ukraińskich obrońców z ich pozycji na obszarach zaludnionych. punkty Mirolyubovka, Luch, Lisovka, Dachenskoye, Novy Trud, Zelenoe, Peschanoye, Pokrovsk i Shevchenko. Siły obronne powstrzymują atak wroga i odparły 14 ataków, siedem starć jest nadal w toku.
Na Kurachowskimwróg zaatakował 14 razy w pobliżu osad Solntsovka, Starye Terny, Zaria, Kurachowo, Dachnoye i Dalnee. KABov.
Na Wriemewskim najeźdźcy atakowali pozycje naszych wojsk 11 razy w pobliżu Wiesiołego Roszcza, Konstantynopolskiego, Razliwa, Suchycha Jałowa, Błagodatnoje, Makarówki, w kierunku Nowosełki i Zielonej Field, sześć starć trwa nadal. , używając sześciu KAB.
Na Orichovsky wróg zaatakował trzy razy w rejonie Nowoandreevki i Piatikhatki.
Na Pridnieprowskim nasze wojska odparły dwa ataki wroga, wróg nie powiódł się.
W strefie operacyjnej w Kurszczynie jednostki Ukraińskich Sił Obronnych odparły w ciągu dnia 11 rosyjskich ataków najeźdźców, trwają trzy kolejne ataki. Wróg przeprowadził ponad 110 ataków.