Site icon GEO Polityka

Jak aloes wpływa na porost włosów?

Alloe vera to ciemnozielona roślina przypominająca kaktus, występująca w gorącym klimacie. Wiele z jego deklarowanych korzystnych właściwości zawdzięcza żelowi. Źródło: freepik.com .

Aloes to jeden z tych wszechstronnych składników, którymi zachwyca się wiele osób. Żel tej rośliny można znaleźć w większości produktów do pielęgnacji ciała, od balsamów po szampony, odżywki, serum, maści i tym podobne. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że od dawna stosowano go w leczeniu trądziku, oparzeń słonecznych, ran, a nawet zaparć, ponieważ jest naturalnym środkiem przeczyszczającym. Ale w jaki sposób aloes wpływa na porost włosów? Niektórzy mówią, że to jest klucz do jej szybkiego wzrostu, ale czy to prawda? TreśćJak aloes wpływa na porost włosów: czy ma jakieś korzyści? Jak stosować aloes na włosy? Czy są lepsze produkty do włosów z aloesem niż sama roślina? dla skóry i włosów.

Jak aloes wpływa na porost włosów: czy ma jakieś korzyści?

Niektóre dziewczyny często używają oliwy z oliwek do pielęgnacji włosów. Ale jak im pomoże?

Jak korzystać aloes na włosy?

Aloes na włosy zapewnia szereg korzyści, takich jak nawilżanie skóry głowy, zapobieganie wypadaniu włosów i regulacja wydzielania sebum produkcja, Źródło: freepik.com

Jeśli chcesz używać aloesu specjalnie na porost włosów, dermatolog Devia Schocken zaleca następujące kroki:

Doktor Camp twierdzi, że oprócz stosowania samego żelu można go mieszać z odżywką w celu dodatkowego nawilżenia. Alternatywnie możesz użyć go jako sprayu, używając jednej części aloesu i dwóch części wody. Jest to szczególnie przydatne, jeśli Twoje włosy są suche.

Po pocięciu aloesu i wyekstrahowaniu żelu można go nałożyć bezpośrednio na skórę głowy lub włosy. Zanim jednak się do tego zabierzesz, upewnij się, że nie masz żadnych nadwrażliwości ani alergii. „Aby sprawdzić, czy nie masz alergii, na jeden lub dwa dni przed nałożeniem żelu na skórę głowy należy wykonać test na wewnętrznej stronie ramienia i sprawdzić, czy występuje reakcja” – mówi dr Kemp.

>
Exit mobile version