Site icon GEO Polityka

Na jakich warunkach wezwanie uważa się za niedoręczone: prawnik ostrzegł Ukraińców

Twitter LinkedIn

W kontekście rosyjskiej inwazji na pełną skalę i trwającej mobilizacji kwestie związane z doręczaniem wezwań stają się coraz bardziej istotne.

Poinformował o tym URA-Inform powołując się na wywiad z prawnikiem Dmitrijem Franczukiem udzielonym UNIAN.

Prawnik i działacz na rzecz praw człowieka Dmitry Franchuk wyjaśnił, w jakich przypadkach doręczenie wezwania uważa się za legalne, a kiedy obywatele mogą procedurę zaskarżenia.

Francchuk zauważa, że ​​wezwanie uważa się za prawidłowo doręczone jedynie wówczas, gdy spełniony zostanie szereg warunków:

W przypadku wysłania wezwania pocztą należy spełnić następujące wymagania:

Obywatel ma obowiązek otrzymać pismo w wyznaczonym terminie. W przeciwnym razie wezwanie zostaje automatycznie uznane za doręczone.

Pracodawcy są również odpowiedzialni za dopilnowanie, aby wezwania zostały osobiście doręczone ich pracownikom. Niezastosowanie się do tej zasady może skutkować odpowiedzialnością administracyjną osób zarządzających spółkami.

Prawnik podkreślił, że nielegalne doręczenie wezwania można zaskarżyć w sądzie. Zaleca się, aby obywatele zachowali wszystkie dokumenty i zawiadomienia związane z otrzymaniem wezwań do ewentualnego odwołania.

Tymczasem kraje NATO dyskutują o możliwości stacjonowania wojsk na Ukrainie.

Źródło informacji

Exit mobile version