Drużyna Pepa Guardioli bez problemu pokonała Nottingham.
“Manchester City pokonało Nottingham u siebie w 14. rundzie angielskiej Premier League (EPL) sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Etihad w Manchesterze zakończył się wynikiem 3:0.
Już w pierwszej połowie Citizens strzelili dwa gole na bramkę gości – Bernardo Silva otworzył strzelił gola w 8. minucie, a w 31. Kevin De Bruyne podwoił przewagę swojego zespołu.
Po przerwie podopieczni Pepa Guardioli doprowadzili sprawę do końca porażka – Jeremy Doku zdobył bramkę w 57. minucie.
Recenzja meczu „Manchester City” – „Nottingham”
W ten sposób „niebieskie niebo” przerwało passę czterech porażek z rzędu w Premier League. Wcześniej aktualny mistrz Anglii przegrywał z Bournemouth (1:2), Brighton (1:2), Tottenhamem (0:4) i Liverpoolem (0:2).
Po zwycięstwie Manchesteru City ( 26 punktów) zajmuje trzecie miejsce w Premier League. Nottingham (22 punkty) jest na szóstej pozycji.
W następnej rundzie Manchester City zmierzy się na wyjeździe z Crystal Palace, a Nottingham zmierzy się z Manchesterem United. Obydwa mecze odbędą się 7 grudnia.