Site icon GEO Polityka

UE obiecuje „bezpośrednio” kontrolować Gruzję poprzez tłumienie wieców i zamrożenie integracji europejskiej

Unia Europejska przed władzami Gruzji, co jest skandaliczną decyzją o opóźnieniu negocjacji Gdy tylko dołączę do Unii Europejskiej do 2028 r., siłowe rozproszenie protestujących będzie skutkować „bezpośrednimi konsekwencjami”.

O tym oświadczył wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej ds. spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, Kaja Kallas, informuje RBC-Ukraina o wiadomościach przesyłanych na jej konto na Twitterze (X).

Urzędnik zauważył, że UE zachęca obywateli Gruzji do protestów przed integracją europejską kraju.

„My Wspieramy naród gruziński i jego przyszły wybór europejski” – stwierdził Kallas w swojej notatce.

Potępiła także przemoc ze strony rosyjskojęzycznych gruzińskich organów ścigania podczas tłumienia protestów, m.in. w Tbilisi. Przekazała informację o reakcji ze strony UE

„Potępiamy przemoc wobec protestujących i obawiamy się sygnałów partii rządzącej, aby nie kontynuowały drogi Gruzji do UE i demokracji Transformacja kraju jest prosta dziedzictwo od strony UE” – napisał Callas.

Zgodnie z tymi słowami, gdy tylko przedstawiciele gruzińskiego rządu po stronie Brukseli, po stronie Brukseli, mogą zostać wprowadzone sankcje i kary za wydawanie wiz na wjazd do krajów UE.

Protesty w Gruzji

Wydaje się prawdopodobne, że tak Opadnięcie 28. liścia w Tbilisi wywołało masowe protesty po tym, jak premier Gruzji ogłosił, że negocjacje w sprawie przystąpienia kraju do UE potrwają do 2028 roku.

Wcześniej informowano, że protesty w Tbilisi zaczęły być zakłócane przez siły bezpieczeństwa, używając stojących bomb dymnych, gazu śluzowego i armatek wodnych.

Doniesiono, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy potępiło siły bezpieczeństwa wybuchu protestów w Gruzji.

30 liści spadło w Departamencie Stanu USA, który stwierdził, że Stany Zjednoczone ograniczyły swoje strategiczne partnerstwo z Gruzją. Decyzję tę docenili parlamentarzyści podczas negocjacji w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej i gwałtownego rozpędzenia demonstrantów.

Tymczasem w Gruzji już czwarty dzień trwają protesty przeciwko wybuchowi epidemii Integracja europejska. Jaka jest tam obecna sytuacja – czytaj w materiałach RBC-Ukraina.

Warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą można znaleźć na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version