Site icon GEO Polityka

Після “експропріації” Укрнафта без конкурсу підписала контракт з юридичною компанією Резнікова, – Коломойський

Ігор Коломойський висловився про “експропріацію” Укртатнафти й Укрнафти / колаж з фото УНІАН (Віктор Ковальчук)

Під час повномасштабного вторгнення РФ бізнесмена Ігоря Коломойського позбавили найбільших (після націоналізації “ПриватБанку”) активів – найширшої мережі АЗС в Україні.

Підприємець висловився про “експропріацію” Укрнафти та Укртатнафти під час інтерв’ю УНІАН. За його словами, одразу після переходу акцій Укрнафти у власність Міноборони і призначення Сергія Корецького на посаду директора компанії, Укрнафта без проведення конкурсу підписала контракт з юридичною компанією тодішнього міністра оборони Олексія Резнікова “Астерс” майже на 120 мільйонів гривень.

“Варто сказати, що відчуження у власність держави акцій Укрнафти та Укртатнафти не було рішенням військового командування. Через протиправне рішення Ставки верховного головнокомандувача військове командування було вимушене зробити це”, – заявив Коломойський.

Відео дня

Бізнесмен підкреслив, що, згідно із законом “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного або надзвичайного стану”, Ставка не уповноважена ухвалювати подібні рішення.

Коломойський вважає, що жодному військовому на 9-му місяці війни не могла б прийти в голову думка позбавити акцій понад 13 тисяч фізичних та юридичних осіб, – акціонерів Укрнафти. Він додав, що про це у травні минулого року, вже після захоплення контролю на Укрнафтою, Резніков сказав під час звернення до Кабміну:

“Міноборони в листі з його підписом визнало, що здійснення непритаманних для Міноборони та ЗСУ функцій з управління корпоративними правами держави в господарських товариствах є суттєвим викликом для нього, що відволікає обмежені людські ресурси та час. Тому Міноборони й пропонувало Кабміну передати акції Укрнафти та Укртатнафти в управління Міненергетики”.

За словами бізнесмена, “зміст цього листа доводить той факт, що військове командування не мало підстав і необхідних функцій та не було зацікавлено у відчуженні акцій Укрнафти, мати контроль над нею, а діяло в інтересах інших зацікавлених осіб, які банально використали воєнний стан та його спеціальний режим, щоб незаконно позбавити акціонерів Укрнафти та Укртатнафти прав власності на їх пакети акцій”.

“Лист Міноборони зʼявився на підставі звернення головнокомандувача ЗСУ, в якому Залужний аргументовано попросив позбавити ЗСУ управління цими акціями. Але особливого бажання підписати листа у Резнікова на той час не було, бо одразу після переходу акцій у власність Міноборони і призначення Корецького, Укрнафта без проведення конкурсу підписала контракт з юридичною компанією Резнікова “Астерс” майже на 120 мільйонів гривень”, – сказав співбесідник.

На його думку, вийшов “непоганий корупційний тандем”.

Справа Коломойського: що потрібно знати

У вересні минулого року правоохоронці провели обшук удома у Ігоря Коломойського в межах розслідування, яке стосується компаній Укртатнафта й Укрнафта, акціонером яких був бізнесмен. Пізніше Коломойському вручили підозру за шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, яке нібито отримане злочинним шляхом.

У середині липня 2024-го суд продовжив підприємцю термін утримання під вартою до 2 вересня, а також визначив розмір застави у розмірі 650 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Наприкінці серпня суд задовольнив клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на заставу в розмірі 1 877 360 000 гривень. 

В останні дні вересня суд зменшив розмір застави на понад 50 мільйонів гривень. У листопаді Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила відновити розгляд скарги Коломойського на бездіяльність прокуратури.

Пізніше Коломойський сказав УНІАН, що Офіс президента України використовував військових для рейдерського захоплення контролю над Укртатнафтою й Укрнафтою.

www.unian.ua

Exit mobile version