Site icon GEO Polityka

“Банальне рейдерське захоплення”: Коломойський розповів, як втратив акції “Укрнафти”

Коломойський заявив, що його громадянство України стало предметом шантажу / фото – УНІАН, Синиця Олександр

Офіс Президента України використовував військових для рейдерського захоплення контролю над “Укрнафтою” та “Укртатнафтою”. Про це заявив бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв’ю УНІАН.

Він нагадав, що наприкінці вересня 2024 року подав до НАБУ повідомлення про злочин. За словами бізнесмена, у цьому повідомленні було розкрито причини позбавлення 13 000 акціонерів акцій “Укрнафти”.

“Ці причини не мають нічого спільного із законом, позицією чи бажанням військових, це банальне рейдерське захоплення активів з метою збагачення. Замовники цього дійства навіть не приховували своїх намірів і ввели до складу оновленої Наглядової ради своїх представників”, – додав він.

Відео дня

Коломойський наголосив, що після захоплення акцій “Укрнафти” навіть НАК “Нафтогаз України” було відсторонено від управління компанією. Він поділився, що до нового складу Наглядової ради увійшли переважно особи, які були безпосередньо пов’язані з ОП.

“Формально їх назвали представниками Міноборони, але насправді вони не мали жодного зв’язку з військовими”, – уточнив Коломойський.

Бізнесмен розповів, що влітку 2022 року він отримав від тодішнього заступника керівника Офісу Президента Ростислава Шурми пропозицію про “добровільну” відмову від акцій “Укрнафти” та “Укртатнафти”. Він підкреслив, що йому пропонували відмовитися від акцій в обмін на мирові угоди в судових справах за позовами ПриватБанку.

“За словами Шурми, це виглядало як пропозиція від президента і керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, від якої я нібито не міг відмовитися”, – сказав Коломойський.

Бізнесмен зазначив, що його громадянство України стало предметом шантажу. Він заявив, що президент Володимир Зеленський таємно позбавив його громадянства після того, як він відмовився добровільно передати акції “Укрнафти” та “Укртатнафти”:

“Після цього в мене також відібрали акції “Укрнафти” та “Укртатнафти”, а мене запроторили за ґрати, щоб обмежити мені можливість оскаржувати відібрання активів”.

Справа Коломойського: що потрібно знати

У вересні 2023 року СБУ та БЕБ провели обшук удома в бізнесмена Ігоря Коломойського в межах розслідування, що стосується компаній “Укрнафта” та “Укртатнафта”, акціонером яких він був. Пізніше йому вручили підозру за шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, отриманого злочинним шляхом.

18 липня суд продовжив Коломойському термін утримання під вартою до 2 вересня 2024 року, а також визначив розмір застави в 650 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Проте вже 29 серпня Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на заставу в розмірі 1 877 360 000 гривень.

26 вересня суд зменшив розмір застави більш ніж на 50 мільйонів гривень – до 1 827 352 580 гривень.

Потім, 1 листопада Апеляційна палата ВАКС відмовила відновити розгляд скарги бізнесмена на бездіяльність прокуратури.

www.unian.ua

Exit mobile version