Зазначається, що якщо податки все ж підвищать, то деякі способи інвестування втратять свою привабливість.
Українці шукають найвигідніші способи зберегти і примножити свої кошти. Серед найпопулярніших варіантів залишаються депозити, облігації внутрішньої державної позики та купівля іноземної валюти.
Банківські депозити залишаються простим і надійним способом інвестування. Ставки за депозитами можуть сягати 17% річних у гривні та вище. Якщо в Україні все ж підвищать військовий збір, то їхня привабливість впаде, адже скоротиться дохід.
Ще одним популярним способом інвестувати – купівля облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).
Відео дня
“У вересні 2023 року прибутковість ОВДП з термінами погашення 3, 6 і 12 місяців становила 17%-18%-19% відповідно. Таким чином, інвестор, який вкладе 10 тисяч гривень, може отримати чистий дохід на рівні 400-850-1800 гривень за відповідний період, оскільки ОВДП не підлягають оподаткуванню”, – пояснив старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович у коментарі РБК-Україна.
За його підрахунками, якщо інвестувати сьогодні 10 тисяч гривень на 12 місяців в ОВДП, депозит і еквівалентну суму в доларах, то за рік ОВДП принесе приблизно 1500 гривень, депозит – близько 1000 гривень, еквівалент у доларах – 900-1000 гривень при курсі 45 гривень за долар.
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин зазначив, що можна заробити більше, якщо продати долар під час його подорожчання і знову інвестувати, коли курс впаде.
Курс долара в Україні – прогноз банкіра на грудень
Начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий прогнозує, що в грудні ситуація на валютному ринку докорінно не відрізнятиметься від осінньої: вплив інфляції буде “згладжено”, а можливе зростання попиту на валюту долатимуть активні інтервенції Нацбанку.
Він вважає, що в грудні малоймовірні курсові стрибки, а загальне зростання курсу, порівняно з листопадом, може становити від 0,2% до 0,8%. Таким чином, цілком можливо, що на 1 січня 2025 року офіційний курс зупиниться в межах 41,6-41,8 грн/дол.