Bank Rosji opublikował raport na temat specyfiki tokenizacji aktywów świata rzeczywistego (RWA). Raport opisuje międzynarodowe i rosyjskie trendy w tokenizacji tradycyjnych aktywów. Raport został przygotowany przez Departament Strategicznego Rozwoju Rynku Finansowego Banku Centralnego.
Według głównego regulatora finansowego Rosji świat tradycyjnych finansów przechodzi cyfrową transformację. Zasadniczo tokenizacja polega na przekształcaniu rzeczywistych aktywów w tokeny cyfrowe, którymi można handlować w sieciach blockchain. Z obserwacji specjalistów Banku Centralnego wynika, że tokenizacją objęte są już nieruchomości, towary i sztuki piękne.
Tokenizując RWA, inwestorzy mogą zyskać ułamkową własność aktywów, które wcześniej były trudne do podziału lub wymiany. Np. drogie nieruchomości czy unikatowe dzieła sztuki. Główne zalety tokenizacji RWA według wizji Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej:
Bank Rosji zauważył, że pozostaje dość duża lista problemów, których rozwiązanie w najbliższej przyszłości należy odkryć:
li>
Bank Rosji podsumował, że w miarę ciągłego rozwoju technologii coraz więcej a więcej tokenizowanych wejdzie na aktywa rynku finansowego. Do 27 grudnia Bank Centralny oczekuje propozycji i komentarzy do raportu od zainteresowanych stron.
Wcześniej Bank Rosji stwierdził, że punkty sprzedaży detalicznej, w których nie ma dostępu do sieci, zostaną zwolnione z obowiązku przyjmowania płatności cyfrowym rublem, ponieważ technologia nie jest jeszcze gotowa do funkcjonowania bez komunikacji .
Источник: bits.media