Site icon GEO Polityka

Bitget: Azja, Afryka i Europa Wschodnia są liderami w wykorzystaniu kryptowalut

Badacze z giełdy kryptowalut Bitget zidentyfikowali istotną korelację pomiędzy akceptacją kryptowalut przez społeczeństwo a ich wykorzystaniem komunikatora Telegram. Przedstawiciele firmy odnotowali największy wzrost popularności kryptowalut w Azji, Afryce i Europie Wschodniej.

Analitycy Bitget zajmują się profilowaniem właścicieli kryptowalut na Telegramie, aktywnie uczestnicząc w projektach sprzedaży tokenów i zdecentralizowanych finansów (DeFi). Korzystając ze statystyk Telegramu, badacze Bitget śledzili trendy i zachowania nowych użytkowników, szczególnie w regionach o słabo rozwiniętych systemach finansowych. Informacje zbierano od stycznia 2023 r. do sierpnia 2024 r.

Autorzy badania stwierdzili, że Telegram stał się powszechnie używaną platformą dla społeczności kryptowalutowych, zapewniając ludziom przestrzeń do dyskusji na temat zdecentralizowanych finansów, publikowania ogłoszeń o sprzedaży tokenów i publikowania danych na temat trendów na rynku kryptowalut.

Większość użytkowników kryptowalut ma mniej niż 44 lata. Ta kategoria wiekowa jest zaznajomiona z technologią, finansami i zarządzaniem ryzykiem dzięki popularnym kryptowalutom, Bitcoinowi i Etherowi, podsumował Bitget. Grupa wiekowa od 25 do 34 lat stanowi prawie 30% użytkowników Telegramu. 

Osoby w wieku 18–34 lata są najbardziej aktywne zarówno pod względem inwestowania w kryptowaluty, jak i korzystania z mediów społecznościowych. Millenialsi (osoby w wieku 28-43 lata) stanowią największą grupę użytkowników kryptowalut (44,3%), z czego 29,4% korzysta z komunikatora Telegram – podają autorzy badania. Z platformy Telegram korzysta 18,8% zoomerów (osoby poniżej 24 roku życia), z czego 17,8% posiada kryptowaluty. Autorzy raportu zauważyli, że ci młodzi ludzie czują się pewnie zarówno w przypadku zdecentralizowanej komunikacji, jak i technologii blockchain.

Pokolenie X (od 44 do 59 lat) stanowi 28,6% użytkowników kryptowalut, ogłosił Bitget. Z telegramu korzysta 23,8% posiadaczy kryptowalut w tym wieku. 

Tylko 8,2% pokolenia wyżu demograficznego (osoby powyżej 60. roku życia) kupiło kryptowaluty. Osoby z wyżu demograficznego interesują się komunikacją cyfrową, ale są ostrożne, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Analitycy twierdzą, że w Afryce kryptowaluty cieszą się popularnością wśród młodych ludzi. Chociaż adopcja kryptowalut jest wciąż na wczesnym etapie, młoda populacja Afryki wykazała się znajomością technologii. W miarę starzenia się i uzyskiwania dostępu do mobilnego Internetu i technologii finansowych osoby te chętniej korzystają ze zdecentralizowanych rozwiązań finansowych. Tradycyjne systemy bankowe w Afryce są słabo rozwinięte. 

Analitycy giełdy przewidują, że do 2025 roku liczba użytkowników kryptowalut sięgnie 53,89 mln osób, szczególnie ze względu na rozwój rynków w Nigerii i Republice Południowej Afryki.

Jeśli chodzi o Azję Południowo-Wschodnią i Południową, 90% inwestorów w kryptowaluty to młodzi ludzie w wieku od 18 do 39 lat. Duże zainteresowanie mieszkańców tych regionów kryptowalutami wynika z ograniczonego dostępu do tradycyjnych usług finansowych. 

W Europie Wschodniej grupa wiekowa 35–44 lata jest bardziej aktywna niż pozostali na platformach cyfrowych i platformach kryptowalut. Jest to spowodowane niestabilnością gospodarczą i wahaniami kursów walut. Według Bitget coraz więcej mieszkańców Europy Wschodniej uważa kryptowaluty za narzędzie chroniące przed inflacją.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez New World Wealth i Henley & Partnerzy, w ciągu ostatniego roku liczba kryptomilionerów niemal się podwoiła, do 170 000 osób. Ich portfele zawierają aktywa cyfrowe o wartości ponad 1 miliona dolarów

Источник: bits.media

Exit mobile version