Dzięki niedawnym eksperymentom wzrosło zaufanie Rosjan do Putina, a główny władca stał się mniejszość. Powodem tego jest siła kryptomobilizacji.
RBC-Ukraina podaje to w korespondencji z Amerykańskim Instytutem Wojennym (ISW).
Zokrema, niezależny rosyjski badacz Organizacja Levada Center 24 stycznia opublikowano wyniki miesięcznego badania, które przeprowadzono wiosną 2024 r.
Z badania:
- 43% respondentów ufa organom samorząd lokalny;
- 69% dla rosyjskiego wojska;
- 80% dla rosyjskiego dyktatora Wołodymyra Putina.
Podobne badania do Centrum Lewady wiosną 2023 roku wykazało, że:
< ul>
Dane respondenci ci wskazują, że Putin w dalszym ciągu opiera się na wysiłkach związanych z kryptomobilizacją na poziomie władz lokalnych. Tym samym odzwierciedla niezadowolenie z rosyjskiej praktyki mobilizacji między sobą a porządkiem federalnym, przenosząc negatywne obawy na lokalnych urzędników. W tym przypadku dyktator nie widzi potrzeby ogłaszania tajnej mobilizacji.
Ponadto nieznaczny spadek zaufania do lokalnych urzędników i wzrost zaufania do Putina świadczą o tym, że rosyjski dyktator doświadczył z siebie dużego niezadowolenia i przez problemy związane z Ukrainą sprawia, że urzędnicy niższego szczebla Vilami” – można zadać .
„ISW w dalszym ciągu ocenia, że Putin będzie nadal przekazywać władzom samorządowym informacje, aby zachęcać do kryptomobilizacji, dopóki nie będzie potrzeby mobilizacji na federalnym bluszczu w celu zaspokojenia potrzeb operacyjnych na Ukrainie” – podsumowują analitycy.
Wydaje się prawdopodobne, że analitycy Instytutu Wojen Zagranicznych napisali w zeszłym miesiącu, że szok związany z nową falą mobilizacji w Rosji raczej nie zostanie zaakceptowany w perspektywie krótko- i średnioterminowej.
p> < p>Na tej podstawie Putin obawia się, że mobilizacja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla stabilności jego reżimu.
Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na stronie RBC-Ukraina kanał na Telegramie.