„Roma” z Dovbikiem po zwycięstwie nad „Dynamo” poniosła miażdżącą porażkę w mistrzostwach Włoch (wideo)

"Wilki” z Ukraińcem w składzie zostali pokonani przez Fiołków.

Romaukraińskiego napastnika Artema Dovbika dotkliwie przegrała na szosowa Fiorentina w meczu 9. kolejki włoskiej Serie A sezonu 2024/25. Mecz na Stadio Artemio Franchi we Florencji zakończył się wynikiem 5:1.

Fioletowi otworzyli wynik w 9. minucie dzięki wysiłkom Moise Keana, po czym Lucas Beltran w 17. minucie podwoił prowadzenie gospodarzy po wykorzystaniu rzutu karnego.

W 39. minucie Rzymianie zmniejszyli wynik luka – Bramkę zdobył Kuadio Kone . Jednak zaledwie dwie minuty później Keane strzelił podwójną bramkę i oddał gospodarzom dwubramkowy handicap.

Po przerwie Fiorentina doprowadziła sprawę do remisu – w 52. minucie strzelił Edoardo Bove.< /p>

W 65. minucie Roma była wciąż w mniejszości – Mario Hermoso zdobył dwie żółte kartki i został wyrzucony z boiska w ciągu pięciu minut.

Ostateczny wynik meczu padł w 71. minucie – samobójcę w debiutanckim meczu dla rzymskiego klubu zdobył doświadczony Mats Hummels.

Przypomnijmy, że Dovbik znalazł się w wyjściowym składzie Wilki i spędził cały mecz na boisku. Ukrainiecowi nie udało się zdobyć bramki.

Recenzja meczu „Fiorentina” – „Roma”

Po tej porażce Roma (10 punktów) zajmuje 11. miejsce w tabeli Serie A. Fiorentina (16 punktów) awansowała na czwarte miejsce.

Kolejna runda rozgrywek W mistrzostwach Włoch Rzymianie zmierzą się z Turynem 31 października, a Fiołki tego samego dnia zagrają na wyjeździe z Genuą, ukraińskim pomocnikiem Rusłanem Malinowskim.

Przypomnijmy, że w połowie tygodnia gol Dovbika przyniósł Romie u siebie zwycięstwo nad Dynamem Kijów w meczu trzeciej rundy fazy zasadniczej Ligi Europy.