Site icon GEO Polityka

Tether zaproponował Turcji tokenizację wartego 1,3 miliarda dolarów rynku boru

Amerykańska firma Tether, emitent stablecoinów USDT, zwróciła się do urzędników tureckiego rządu z propozycją wykorzystania technologię blockchain do tworzenia tokenów cyfrowych powiązanych z kosztem surowców, czyli boru i jego pochodnych.

Turcja i jej państwowe przedsiębiorstwo wydobywcze Eti Maden Isletmeleri Genel Mudurlugu są monopolistycznymi dostawcami boranów na międzynarodowym rynku towarowym, ponieważ kraj ten posiada ponad 70% wszystkich światowych rezerw. Stały popyt na produkty zawierające bor w wysokości 1,3 miliarda dolarów pozwala wykorzystać możliwości sektora surowcowego gospodarki do rozwoju krajowego przemysłu kryptowalut i emisji aktywów cyfrowych powiązanych z wartością minerałów – wyjaśnił Tether.

Bloomberg, powołując się na własne źródła, podał, że największy emitent stablecoinów przedstawił rządowi Turcji do rozpatrzenia szczegółowy plan wykorzystania blockchainu i stworzenia cyfrowej giełdy obrotu tokenizowanymi towarami. Rząd turecki zareagował jednak na tę inicjatywę powściągliwie.

Przedstawiciel tureckiego rządu, pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział agencji, że propozycja nie może jeszcze zostać wdrożona. Odpowiednik w Departamencie Energii powiedział Bloombergowi, że rozmowy z Tetherem są na wczesnym etapie. 

Wcześniej w komentarzach dla Bloomberga przedstawiciel Tethera powiedział, że firma aktywnie bada możliwości kredytowania w zakresie surowców, odmówił jednak ogłoszenia listy zainteresowanych firm i potencjalnej wielkości portfela pożyczkowego.

Источник: bits.media

Exit mobile version