Osiem goli dla dwóch: Inter i Juventus nie wyłoniły najsilniejszego w szalonym thrillerze Serie A (wideo)

"Nerazzurri” i „Bianconeri” przeprowadził czarującą strzelaninę.

Interna własnym boisku rozegrał niezwykle produktywny remis zJuventusemw centralnym meczu 9. runda włoskiej Serie Asezon 2024/25. Mecz na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie zakończył się wynikiem 4:4.

W 15. minucie Piotr Zieliński wyprowadził gospodarzy na prowadzenie wykorzystując rzut karny. Turyńska drużyna odpowiedziała bramkami Dusana Vlahovica i Timothy'ego Weaha odpowiednio w 20. i 27. minucie.

Jednak jeszcze przed przerwą Nerazzurri nie tylko odbili się od piłki, ale także ponownie objęli prowadzenie. Henrikh Mkhitaryan strzelił gola w 35. minucie, a dwie minuty później Zelinsky zdobył drugą bramkę z rzutu karnego.

Na początku drugiej połowy zespół Simone Inzaghiego zwiększył swój handicap – w 53. minucie Denzel Dumfries oddał precyzyjny strzał

Bianconeri znaleźli jednak siłę, aby uniknąć porażki. W 71. minucie 19-letni Kenan Yildiz do minimum zmniejszył przewagę Starej Damy, a w 82. minucie zdobył dublet i zapewnił Juventusowi remis.

Przegląd meczów międzypokoleniowych „ – Juventus

Po tym meczu Inter (18 punktów) zajmuje drugie miejsce w Serie A. Juventus (17 punktów) jest na trzecim miejscu. Napoli prowadzi w mistrzostwach (22 punkty).

W kolejnej rundzie Serie A Inter zmierzy się 30 października na wyjeździe z Empoli, a tego samego dnia Juventus podejmie Parmę.