Dynamo w przewadze doprowadziło do remisu z Szachtarem w zaciętym meczu UPL (wideo)

"Biały i niebieski” i „górnicy” nie udało się wyłonić zwycięzcy w bitwie Classic.

Dynamo Kijów i Szachtar Donieck zremisowały w centralnym meczu11. rundy ukraińskiej Premier League (UPL) Sezon 2024/25. Mecz na stołecznym stadionie Walerija Łobanowskiego zakończył się wynikiem 1:1.

Pierwsza połowa spotkania minęła bez bramek i została zapamiętana z powodu kontuzji Białego -Obrońca Bluesa Denis Popov, który naciągnął sobie tylne udo i został zmuszony do opuszczenia boiska w 16. minucie. Zastąpił go Christian Bilovar.

Na początku drugiej połowy Pitmen objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym Georgija Sudakowa w 48. minucie Eguinaldo uderzył głową – kijowski bramkarz Georgiy Buschan obronił, ale Artem Bondarenko z kilku metrów dokończył piłkę w bramce, która po drodze trafiła także Valery'ego Bondara.

W 60. minucie drużyna Doniecka pozostawała w mniejszości – Dmitrij Kryskiv otrzymał prostą czerwoną kartkę za brutalne wbiegnięcie w stopy Bilovara po wślizgu od tyłu w środku pola.

Uzyskawszy przewagę liczebną, drużyna Aleksandra Szowkowskiego zaatakowała licznie w nadziei obronienia się przed porażką. A drużyna Marino Pusicia przeszła do defensywy i próbowała utrzymać zwycięski wynik, ale nie podołała temu zadaniu.

W 87. minucie Aleksander Karawajew z dalekiego słupka odbił z woleja serwis Władysława Dubinczaka z woleja lewą flankę i przyniósł Dynamo „remis”.

Recenzja meczu „Dynamo” – „Szachtar”

Dynamo po remisie w Klasyku z 26 punktami wróciło na pierwsze miejsce w UPL. Kijowska drużyna pokonała Aleksandrię, którą obecnie wyprzedza pod względem dodatkowych wskaźników. Na czwartej pozycji pozostał Szachtar (20 punktów).

W kolejnej rundzie mistrzostw Ukrainy biało-niebiescy 3 listopada zmierzą się z Ingulets, a pomarańczowo-czarni dzień wcześniej zmierzą się z Czornomorcem” .