Chelsea z Mudrykiem pokonała Newcastle i wskoczyła do czołowej czwórki Premier League (wideo)

Ukrainiec wszedł na boisko w drugiej połowie.< /p >

ChelseaUkraiński skrzydłowy Michaił Mudrik pokonał Newcastle u siebie w 9. rundzie angielskiej Premier League -liga (EPL)sezon 2024/25. Mecz na stadionie Stamford Bridge w Londynie zakończył się wynikiem 2:1.

Gospodarze mogli otworzyć wynik już w 5. minucie meczu, ale bramka Cole’a Palmera po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) została odwołana ze względu na spalony.

W 18. minucie londyńczycy nadal objęli prowadzenie – Nicholas Jackson zdobył bramkę po podaniu Pedro Neto.

W 32. minucie Sroki wróciły na boisko – Alexander Isak zamienił asystę Lewisa Halla na bramkę.

Zaraz po przerwie „The Blues” ponownie wyszli na prowadzenie – Palmer uderzył precyzyjnym strzałem, wykorzystując podanie od Romeo Lavii. To właśnie ten gol zapewnił zwycięstwo podopiecznym Enzo Mareschiego.

Przypomnijmy, że Mudryk rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 67. minucie, zastępując Noni Madueke.

W 82. minucie – W setnej minucie Ukrainiec miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak gościnny bramkarz Nick Pope sparował jego strzał w środek bramki.

Recenzja meczu „Chelsea” – „Newcastle ”

Dzięki temu zwycięstwu Chelsea (17 punktów) awansowała na czwarte miejsce w Premier League Liga. Newcastle (12 punktów) zajmuje 12. pozycję.

W kolejnej rundzie mistrzostw Anglii zespół Mudryka zmierzy się 3 listopada na wyjeździe z Manchesterem United, a dzień wcześniej zespół Eddiego Howe'a będzie gościł ukraiński Arsenal Zinczenko.