Szok w Madrycie: Barcelona zniszczyła Real Madryt Luninem w El Classico (wideo)

Katalończycy powiększyli przewagę nad Blancos na przykładzie do sześciu punktów.

Barcelonapokonała Real Madrytw centralnym meczu 11. kolejki Hiszpanii Sezon La Liga2024/25. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie zakończył się wynikiem 0:4.

Pierwsza połowa El Classico minęła bez żadnych bramek. W 30. minucie Kylian Mbappe mógł dać gospodarzom prowadzenie, jednak po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) jego gol został anulowany ze względu na spalony.

Na początku drugiej połowy Katalończycy zszokowali „śmietankę” dwoma golami na raz – dwukrotnie strzelił Robert Lewandowski, który zdobył bramkę w 54. i 56. minucie.

Najpierw polski napastnik po podaniu Marka Casado zrealizował jedynkę sytuacji sam na sam z ukraińskim bramkarzem Blancos, Andriejem Luninem, a następnie celnym uderzeniem głową w dalszy róg wykończył dośrodkowanie z lewej flanki Alejandro Balde.

W 77. minucie Podopieczni Hansiego Flicka doprowadzili do druzgocącego wyniku – Lamin Yamal otrzymał podanie od Raphinhy i mocnym strzałem spod poprzeczki spoza pola karnego.

Ostateczny wynik meczu ustalił w 84. minucie Rafinha, który wygrał bieg Lucasa Vazqueza i bardzo spokojnie rzucił piłkę nad Luninem.

Recenzja meczu „Real Madryt” – „Barcelona”

Po tym zwycięstwie Barcelona (30 punktów) nadal prowadzi La Liga i zwiększyła swoją przewagę nad drugim miejscem ” Real Madryt do 6 punktów.< /p>

W kolejnej rundzie mistrzostw Hiszpanii Niebieskie Granaty zmierzą się 3 listopada z Espanyolem, a drużyna Carlo Ancelottiego dzień wcześniej zmierzy się z Valencią na wyjeździe.