Site icon GEO Polityka

Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych: Ubezpieczenie nie powinno obejmować utraty kryptowaluty

Amerykański Sąd Apelacyjny dla Czwartego Okręgu orzekł, że ubezpieczenie domu nie jest wymagane do pokrycia strat spowodowanych przez utrata kryptowalut – polisy ubezpieczeniowe powinny dotyczyć wyłącznie mienia fizycznego.

Sąd Apelacyjny odrzucił roszczenie Amerykanina Ali Sedaghatpour na kwotę 170 000 dolarów, którego mężczyzna żądał od firmy ubezpieczeniowej Lemonade Insurance. Powód zarzucił, że stracił pieniądze inwestując w oszustwo kryptowalutowe APYHarvest w grudniu 2021 r. Poszkodowany ma pewność, że firma ubezpieczeniowa powinna zrekompensować szkodę.

Lemonade Insurance stwierdziło, że chociaż portfel sprzętowy Sedaghatpur może być namacalny, kryptowaluty są uważane za aktywa cyfrowe i nie mogą być objęte ubezpieczeniem w taki sam sposób, jak zniszczenie lub uszkodzenie mienia materialnego. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Wirginii, który zgodził się z Lemonade Insurance, że kryptowaluty stanowią wartość niematerialną i prawną, dlatego ubezpieczenie nie obejmuje skradzionej kryptowaluty.

Mężczyzna odwołał się od decyzji sądu rejonowego. Jednakże skład trzech sędziów sądu apelacyjnego podtrzymał orzeczenie pierwszej instancji, uznając je za prawidłowe. Sąd powołał się na prawo stanu Wirginia, które definiuje bezpośrednią stratę fizyczną jako zniszczenie materialne lub uszkodzenie mienia. Biorąc pod uwagę, że kryptowalut nie można fizycznie uszkodzić, firma ubezpieczeniowa nie jest zobowiązana do wypłaty odszkodowania powodowi.

Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej orzekł niedawno, że monety stabilne USDT emitowane przez Tether należy uznać za zastrzeżone. Dlatego właściciele stablecoinów mogą liczyć na ochronę prawną na wypadek kradzieży aktywów kryptowalutowych.

Источник: bits.media

Exit mobile version