„Aleksandria” pokonała Ingulets nie wykorzystanym rzutem karnym i zajęła pierwsze miejsce w UPL (wideo)

Zespół Ruslana Rotana przeniósł się do Dynama ze szczytu tabeli Mistrzostw Ukrainy.

Aleksandriapokonała Inguletsu siebie w 11. rundzie rozgrywek Ukraińska Premier League (UPL)sezon 2024/25. Mecz na stadionie Nika w Aleksandrii zakończył się wynikiem 2:1.

Wynik meczu został otwarty w 17. minucie – Brazylijczyk Bezerra wyprowadził gospodarzy na prowadzenie . Jednak cztery minuty później goście odpowiedzieli bramką Aleksandra Piatowa.

W 29. minucie drużyna Rusłana Rotana ponownie wyszła na prowadzenie – bramkę zdobył Dmitrij Miszniew.

W drugiej połowie Aleksandryjczycy mieli wielką szansę na zwiększenie przewagi, ale w 66. minucie Aleksander Filippow nie wykorzystał rzutu karnego.

Recenzja meczu „Aleksandria” – „Ingulets”

Zostanie dodane wkrótce.

Po tym zwycięstwie „Aleksandria” z 26 punktami przynajmniej na chwilę została liderem UPL. Drużyna Rotana pokonała jednym punktem Dynamo, które w niedzielę 27 października w centralnym meczu rundy zmierzy się z Szachtarem.

Inhulets zamyka klasyfikację Mistrzostw Ukrainy z 5 punktami.

In w kolejnej rundzie UPL Aleksandryjczycy zmierzą się z Polesiem 3 listopada, a Inhulets tego samego dnia zmierzą się na wyjeździe z Dynamem.