Site icon GEO Polityka

Lekarze mówili, o której godzinie powinien być ostatni posiłek

Twitter LinkedIn

Utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi jest kluczowe zarówno dla osób, u których zdiagnozowano cukrzycę, jak i osób dbających o zdrowie.

Poinformowało o tym URA-Inform w odniesieniu do kanału telegramu „Blog o zdrowiu”.

Według ekspertów optymalna pora obiadu wpływa bezpośrednio na metabolizm i jakość snu, co odgrywa znaczącą rolę w ogólnej kondycji organizmu. Badania medyczne potwierdzają, że jedzenie po godzinie 20:00 zwiększa ryzyko skoków cukru we krwi i może powodować poranną hiperglikemię.

Dzieje się tak na skutek spowolnienia procesów metabolicznych w godzinach wieczornych i zmniejszenia wrażliwości organizmu na insulinę. Lekarze zalecają zakończenie kolacji nie później niż o godzinie 19:00. W ostateczności posiłek można przesunąć na godzinę 20:00, należy jednak pamiętać, że im późniejszy obiad, tym mniejsza powinna być porcja.

Dla pełnego wchłaniania pokarmu i zminimalizowania obciążenie żołądka, konieczne jest, aby między ostatnimi Minęły co najmniej trzy godziny między jedzeniem a pójściem spać. Zapobiega to gromadzeniu się glukozy we krwi i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu insuliny. Niestrawione pokarmy znajdujące się w żołądku przed snem mogą wywołać nocne skoki cukru, co jest szczególnie niebezpieczne dla diabetyków.

W przypadku tych, którzy kładą się spać później niż o 23:00, eksperci zalecają napoje mleczne jako optymalną przekąskę. Szklanka mleka krowiego lub mleka sojowego po 21-22 godzinach pomaga ustabilizować poziom cukru i zmniejszyć głód. Napoje te zawierają łatwo przyswajalne białka i minimalną ilość węglowodanów, co zapobiega gwałtownym wahaniom cukru w ​​nocy. Alternatywnie można zjeść niewielką porcję niskokalorycznych owoców – na przykład kilka plasterków jabłka lub garść jagód.

Tymczasem lekarze wyjaśniali także, w jaki sposób owsianka spowalnia proces starzenia się organizmu. ciało.

Źródło informacji

Exit mobile version