Bramka Mudryka i dwie asysty pomogły Chelsea odnieść miażdżące zwycięstwo w Lidze Konferencyjnej (wideo)

Michaił strzelił trzy skuteczne akcje w meczu z Panathinaikosem.

ChelseaUkraiński skrzydłowy Michaił Mudrik pokonał na wyjeździe Panathinaikosa w meczu drugiej rundy głównej fazy grupowej Liga Konferencyjna sezonu 2024/25. Mecz na Stadionie Olimpijskim w Atenach zakończył się wynikiem 1:4.

Mudryk wszedł do wyjściowego składu londyńczyków i grał do ostatniego gwizdka. Ukrainiec stał się jednym z bohaterów spotkania, notując na raz trzy skuteczne akcje.

W 22. minucie wynik meczu otworzył João Felix, wykorzystując podanie Mudryka. W 49. minucie Michaił przy asyście Pedro Neto strzelił sobie gola. Dla Ukraińca to pierwszy gol dla londyńskiego klubu w tym sezonie.

W 55. minucie Mudryk strzelił trzeciego gola w tym meczu, ponownie asystując Felisowi. Cztery minuty później Christopher Nkunku strzelił z rzutu karnego czwartego gola przeciwko greckiej drużynie.

Gospodarze mogli odpowiedzieć jedynie prestiżowym golem, który w 69. minucie strzelił Facundo Pellistri.

Recenzja meczu „Panathinaikos” – „Chelsea”

Zostanie dodane wkrótce.

Po tym zwycięstwie Chelsea z 6 punktami zajęła pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji głównej rundy Ligi Konferencyjnej. „Panathinaikos” ma na koncie jeden punkt.

W trzeciej rundzie Ligi Konferencyjnej podopieczni Enzo Mareschiego zmierzą się z ormiańskim klubem „Noah”, a „Panathinaikos” zmierzy się ze szwedzkim „Djurgården” droga. Rozgrywki odbędą się 7 listopada.

Przypomnijmy, że w zaktualizowanym formacie Ligi Konferencyjnej 36 klubów gra w jednej lidze, gdzie zmierzą się z sześcioma różnymi przeciwnikami (trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe).

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Konferencyjnej zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które zajmą miejsca od 9. do 24. w klasyfikacji generalnej, o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.