Bramka Dovbika zapewniła Romie trudne zwycięstwo nad Dynamo w Lidze Europy (wideo)

Drużyna Aleksandra Szowokowskiego poniosła trzecią porażkę z rzędu w europejskim turnieju. < /p>

Kijów Dynamo przegrało z włoską Romą w meczu trzeciej rundy głównej fazy Ligi Europy sezonu 2024/25. Mecz na Stadio Olimpico w Rzymie zakończył się wynikiem 1:0.

Główny trener „biało-niebieskich” Aleksander Szowkowski od pierwszych minut wypuścił eksperymentalny skład w celu ratowania kluczowych zawodników przed meczem UPL z Szachtarem zaplanowanym na niedzielę 27 października.

Włoski klub zgodnie z przewidywaniami lepiej trzymał piłkę i w 23. minucie otworzył wynik meczu. Taras Mikhavko sfaulował Tommaso Baldanziego we własnym polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny. Rzut karny pewnie wykorzystał ukraiński napastnik Artem Dovbik, który wszedł do wyjściowego składu Wolves.

Pod koniec pierwszej połowy kijowskiej drużynie udało się stworzyć kilka niebezpiecznych momentów. Najpierw Alexander Tymchik minął dalszy słupek, po czym strzał Eduardo Guerrero sparował rzymski bramkarz Mile Svilar.

Przed przerwą Dynamo zdołało nawet strzelić gola, ale bramka Nazara Voloshina słusznie nie została uznana ze względu na spalony.

Na początku drugiej połowy Dovbika zastąpił na boisku Eldor Shomurodov. Gospodarze nadal atakowali – znów nie udało im się zdobyć gola, ale też nie zmarnowali zwycięskiego wyniku.

Recenzja meczu „Roma” – „Dynamo”

Przypomnijmy, że dla mieszkańców Kijowa jest to trzecia porażka z rzędu w drugim najbardziej prestiżowym europejskim turnieju. Na początku Dynamo przegrało z włoskim Lazio (0:3), a następnie przegrało z niemieckim Hoffenheim (0:2).

Roma pierwszy remisz hiszpańskim Athletic Bilbao (1:1), po czym poniósł sensacyjną porażkę ze szwedzkim Elfsborgiem (0:1).

Po trzech rundach Dynamo pozostaje bez punktów strzelił gola w rankingu ogólnym rundy głównej Ligi Europy. „Roma” ma teraz 4 punkty.

W czwartej rundzie Ligi Europy drużyna Szowkowskiego w nominalnie u siebie zmierzy się z węgierskim „Ferencvarosem”, a Rzymianie zmierzą się na wyjeździe z belgijską „Unią” ”. Rozgrywki odbędą się 7 listopada.

Przypomnijmy, że w zaktualizowanym formacie Ligi Europy 36 klubów gra w jednej lidze, gdzie zmierzą się z ośmioma różnymi przeciwnikami (cztery mecze u siebie i cztery z dala). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali po 2 przeciwników z 4 różnych pul.

Osiem najlepszych drużyn fazy głównej Ligi Europy zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.