Szachtar przegrał z Arsenalem w Lidze Mistrzów po golu samobójczym i obronił rzut karny Riznyka (wideo)

"Dla górników” prawie udało się zdobyć punkty przeciwko czołowemu przeciwnikowi w Londynie.

Donieck Szachtar został pokonany przez Londyn Arsenal w meczu III runda fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na Emirates Stadium w Londynie zakończył się wynikiem 1:0.

Kanonierzy otworzyli wynik w 29. minucie meczu – Gabriel Martinelli wszedł w pole karne z lewą flankę i wpadł w najbliższy róg, piłka odbiła się od słupka bramkarza Pitmen Dmitrija Riznyka i wpadła do bramki.

UEFA najpierw przyznała bramkę Martinelliemu, ale potem przepisała ją jako własną cel.

W drugiej połowie zespół Mikela Artety próbował zwiększyć przewagę i zdobył rzut karny – w 76. minucie obrońca Donieckiego klubu Walerij Bondar zagrał ręką we własnym polu karnym.

Gospodarzy nie zdołali jednak wykorzystać rzutu karnego – Riznyk stopami sparował strzał Leandro Trossarda w środek bramki.

Dzięki temu zainteresowanie meczu utrzymało się aż do ostatniego gwizdka. Co więcej, pod koniec meczu drużyna Marino Pusica miała kilka dobrych okazji na wyrównanie, ale pewne działania londyńskiego bramkarza Davida Rayi pozwoliły Arsenalowi zachować minimalne zwycięstwo.

Uwaga: ukraiński obrońca Kanonierów Aleksander Zinczenko cały mecz rozegrał na ławce rezerwowych.

Recenzja meczu „Arsenal” – „Szachtar”

Dodamy, że w pierwszych dwóch rundach Szachtar zremisował z włoską Bolonią (0:0) i niszczycielsko przegrana z włoską „Atalantą” (0:3). Z kolei Arsenal podzielił się punktami z Atalantą (0:0), a następnie pewnie pokonał francuskie PSG (2:0).

< p>Na chwilę obecną Pitmen zajmują 29. miejscew klasyfikacji generalnej głównej rundy Ligi Mistrzów z jednym punktem na koncie. Kanonierzy z 7 punktami awansowali na czwartą pozycję.

Osiem najlepszych drużyn z głównej fazy Ligi Mistrzów awansuje do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.