Juventus w osłabionym składzie poniósł sensacyjną porażkę w meczu Ligi Mistrzów (wideo)

Włoski wielce niespodziewanie przegrał z niemieckim Stuttgartem.< /p>

Juventus rewelacyjnie przegrał ze Stuttgartem w domowym meczu trzeciej rundy głównej fazy Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz w Turynie zakończył się wynikiem 0:1.

Pierwsza połowa minęła bez bramek. Zaraz po przerwie Szwabijczycy mogli objąć prowadzenie, jednak po przejrzeniu powtórki wideo (VAR) bramka Deniza Undavy została uznana z powodu zagrania ręką ręką.

W 84. minucie Stara Dama pozostała na boisku mniejszość – dwie żółte brazylijski obrońca Danilo zdołał zdobyć kartki w ciągu trzech minut.

Dwie minuty później niemiecki klub miał okazję na zdobycie gola z rzutu karnego, ale Enzo Milhaudowi nie udało się wykorzystać rzutu karnego.

A jednak „ Stuttgartowi udało się wyrwać zwycięstwo – w doliczonym czasie gry, w 90. + 2. minucie, autorem jedynego i decydującego gola był El-Bilal Toure.

Recenzja meczu „Juventus” – „Stuttgart”

Po tym meczu Juventus na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej z 6 punktami tabeli zasadniczej rundy Ligi Mistrzów. „Stuttgart” zajmuje 16. pozycję z 4 punktami na swoim koncie.

W kolejnej rundzie „Juventus” zmierzy się 5 listopada na wyjeździe z francuskim „Lille”, a „Stuttgart” będzie gospodarzem dzień później włoska Atalanta.

Osiem najlepszych drużyn fazy zasadniczej Ligi Mistrzów zakwalifikuje się do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.