Historyczne zwycięstwo: Girona bez Cygankowa pokonała ukraińską drużynę w Lidze Mistrzów (wideo)

Arseny Michela pokonały Slovana Bratysławę z Daniilem Ignatenko w składzie.

Gironau siebie pokonałaSlovanaz Bratysławy wmeczu3 rundy głównej etap Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Municipal de Montilivi w Gironie zakończył się wynikiem 2:0.

Katalończycy otworzyli wynik pod koniec pierwszej połowy – Miguel Gutierrez zdobył bramkę 42. minuta.

W drugiej połowie spotkania zespół Michela umocnił swoją przewagę – Juanpe zdobył bramkę w 73. minucie.

W 88. minucie gospodarze mogli doprowadzić sprawę do zwycięstwa, ale Cristian Stuani nie wykorzystał rzutu karnego.

Ukraiński pomocnik hiszpańskiej drużyny Viktor Tsygankov nie znalazł się w kadrze na mecz, ponieważ kontynuuje rehabilitację po kontuzji. Ale inny Ukrainiec, pomocnik Daniil Ignatenko, pojawił się w wyjściowym składzie słowackiego klubu i został zmieniony w 78. minucie, po otrzymaniu żółtej kartki w połowie drugiej połowy.

Recenzja meczu „Girona” – „ Slovan” Bratysława

Dla Girony jest to pierwsze zwycięstwo w historii w Lidze Mistrzów . Zespół Cygankowa z trzema punktami po trzech rundach awansował na 20. miejsce w klasyfikacji generalnej rundy zasadniczej Ligi Mistrzów. „Slovan” jest na ostatnim miejscu, nie zdobywając ani punktu.

W kolejnej rundzie „Girona” zmierzy się na wyjeździe z holenderskim PSV, a „Slovan” będzie gościć chorwackie „Dinamo” Zagrzeb . Obydwa mecze odbędą się 5 listopada.

Osiem najlepszych drużyn z głównej fazy Ligi Mistrzów awansuje do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.