Barcelona pokonała Bayern w spektakularnym meczu Ligi Mistrzów (wideo)

Zarzuty Hansiego Flicka nie pozostawiły szans swojemu byłemu klubowi.

Katalonka Barcelona pokonała Monachium Bawarię w meczu u siebie trzeciej rundy głównej fazy Ligi Mistrzów sezon 2024/25. Mecz na Estadio Olimpico w Barcelonie zakończył się wynikiem 4:1.

Gospodarze otworzyli wynik już w pierwszej minucie spotkania – Fermin Lopez świetnym podaniem wprowadził Raphinhę jeden na jednego z Manuelem Neuerem, a ten minął bramkarza Monachium i posłał piłkę do pustej siatki.

W 10. minucie Bayern mógł wyrównać – Harry Kane strzelił głową po podaniu Thomasa Müllera z prawej flanki, jednak po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) bramka została anulowana ze względu na spalony.

Minęło kolejnych osiem minut i Kane strzelił gola zgodnie z przepisami, jednym dotknięciem kończąc dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego z lewej flanki.

W 36. minucie podopieczni Hansiego Flicka ponownie objęli prowadzenie – Robert Lewandowski posłał piłkę do pustej siatki, wykorzystując podanie Fermina Lopeza.

W 45. minucie Blaugrana umocniła prowadzenie w wyniku – Rafinha otrzymał podanie od Marka Casado i zdobył podwójną bramkę, trafiając w dalszy róg.

W drugiej połowie hiszpański klub zachował czyste konto i doprowadził sprawę do porażki. W 56. minucie Rafinha zakończył szybki kontratak Blaugranas, wspomagany przez Lamina Yamala, strzałem w dalszy dolny róg, zdobywając tym samym hat-tricka.

Recenzja meczu „Barcelona” – „Bayern”

Zostanie dodana wkrótce.

W pierwszych dwóch rundach „Barcelona” sensacyjnie przegrała francuskie Monako (1:2) i zniszczyło Swiss Young Boys (5:0). Bayern naśmiewał się z chorwackiego Dinama Zagrzeb (9:2), a następnie przegrał z angielską Aston Villą (0:1).

Po tym zwycięstwie Barcelona (6 punktów) awansowała na 10. miejsce w tabeli Klasyfikacja generalna rundy zasadniczej Ligi Mistrzów. Bayern (3 punkty) spadł na 23. miejsce.

W czwartej rundzie Ligi Mistrzów Katalończycy zmierzą się na wyjeździe z serbską Czerwoną Gwiazdą, a monachijska drużyna z ukraińskim bramkarzem Anatolijem będzie gościć portugalską Benfikę Trubina. Rozgrywki odbędą się 6 listopada.

Osiem najlepszych drużyn z głównej fazy Ligi Mistrzów awansuje do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.