Real Madryt dokonał szalonego powrotu i pokonał Borussię Dortmund w Lidze Mistrzów (wideo)

"Kremowy” przegrał 0:2 po pierwszej połowie, ale w drugiej strzelił pięć goli bez odpowiedzi.

Real Madryt odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Borussią Dortmund< /strong>w meczu trzeciej tercji rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów sezonu 2024/25. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie zakończył się wynikiem 5:2.

W pierwszej połowie niemiecki klub strzelił dwa gole po bramce gospodarzy – Donyella Malena otworzyli wynik w 30. minucie, a cztery minuty później przewagę Bumblebees wzmocnił Jamie Bynoe-Gittens.

Jednak w drugiej połowie „Bumblebees” zaliczyły fenomenalny powrót, zdobywając pięć bramek bez odpowiedzi. goli przeciwko drużynie Dortmundu.

Głównym bohaterem spotkania był Vinicius Junior, brazylijski napastnik, który jest tegorocznym faworytem do zdobycia Złotej Piłki, strzelił hat-tricka. Antonio Rudiger i Lucas Vazquez również strzelili po jednym golu.

Ukraiński bramkarz madryckiego klubu Andrey Lunin spędził mecz na ławce rezerwowych – bramki Blancos bronił Belg Thibaut Courtois.

Recenzja meczu „Real” Madryt – „Borussia” Dortmund

Zostanie dodana wkrótce.

Po tym zwycięstwie Real awansował na dziewiąte miejsce z 6 punktów miejsca w rankingu ogólnym rundy zasadniczej Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund również ma 6 punktów i spadła na piątą pozycję.

W kolejnej rundzie Ligi Mistrzów podopieczni Carlo Ancelottiego zmierzą się z włoskim Milanem, a drużyna Nuriego Sahina zmierzy się u siebie z austriackim Sturmem. Rozgrywki odbędą się 5 listopada.

Osiem najlepszych drużyn z głównej fazy Ligi Mistrzów awansuje do 1/8 finału. Kluby, które w klasyfikacji generalnej zajmą miejsca od 9. do 24., o awans do 1/8 finału rozegrają podwójne mecze barażowe. Reszta uzupełni swoje występy w europejskich konkursach.