Site icon GEO Polityka

Projekt FUH prowadzi dwuletnie warsztaty arteterapii dla mieszkańców Mitzi 

FUH.

19-20 w Kijowie, z okazji założenia Ukraińskiej Fundacji Kultury, powstało wyjątkowe wydarzenie, relacjonuje WomanEL. 21 osób, 2 grupy artystów, dyrektorów artystycznych, dokumentalistów, fotografów, muzyków, choreografów, 4 zajęcia drugiego roku dotyczące autorskich metod arteterapii. Specjaliści wybierający uczestników i tworzący grupy dołożyli wszelkich starań, aby grupy współdziałały ze sobą bardziej komfortowo. Ale prośby były bolesne: nawet jeśli doświadczyłeś utraty najbliższych, jeśli straciłeś dom, lub jeśli po tym, czego doświadczyłeś, nie możesz już sobie poradzić z ogromnym prawem. I nawet po pierwszym dniu ─ wyczuwają różne zmiany. 

„Dla mnie terapia stała się obowiązkiem. Dosłownie po dwóch dniach jestem pod wrażeniem zdjęć, które ‚ Jako osoba, która przyszła tu wczoraj w trudnym stanie emocjonalnym, dziś już czuję, że jestem gotowa działać dalej” – powiedziała producentka kreatywna Irina Butko.

Artystka Mila Zhezhera miała na myśli, że reszta czas był dłuższy. Ważne jest, aby zakończyć pracę i rozpocząć nowe projekty.

Dwa dni – I poczułem coś nowego. Przyszło zrozumienie, że zdaję sobie sprawę, że chcę tłumaczyć. Dlatego chcę znowu tworzyć,

Mila wiedziała.

Wśród uczestników i ekspozycji medialnych była na przykład uczestniczka „Dancing with Mirrors” Katerina Bilyavska i Nicea z legendarnej „Terytorium A” Anżelika Rudnycka.

Kiedyś był to także magazyn lustrzany dla magazynów. Ludmiła Mova `8211; Doktor nauk pedagogicznych, kandydat nauk psychologicznych, profesor dwóch kijowskich uniwersytetów i arteterapeuta. Kandydat nauk psychologicznych, autor oryginalnych technik arteterapii – Olena Wozniesieńska, która wykorzystuje akwarele korystyczne i plastyczność folii. Natalia Zhabko wspierała muzykoterapię.


A reżyserka, animatorka i szefowa Ukraińskiego Stowarzyszenia Animacji Olena Gołubiewa uczyła uczestników animowania obrazów artystycznych.

Najważniejsze było to, że ten kurs obejmował zarówno choreografię, jak i praktykę fizyczną. Zatem w animacji możesz stworzyć tylko tyle, ile rozumiesz. Dlatego choreografowie naprawdę pomogli w tworzeniu naszej animacji.

Za mentoring O Lenyi Golubevej, uczestnicy przygotowali krótki film animowany.
І w wadze – o lękach i zmianach ludzi, którzy nie bali się spędzić weekendu pracując nad sobą.

Było bardzo dobre, ale takie krótkie. „Potrzebujemy tego”

powiedzieli jednym głosem, żegnając się zarówno z uczestnikami, jak i ich mentorami.

Więcej faktów na temat projektu można znaleźć na oficjalnej stronie ukraińskiego Instagrama Forum Chaosu.

Źródło informacji

Exit mobile version