Barcelona rozbiła Sevillę i odzyskała wyłączne przywództwo w La Liga (wideo)

Katalończycy zbliżają się do El Classico z trzypunktową przewagą nad Realem Madryt .< /strong>

Barcelonapokonała Sevillę u siebie w centralnym meczu 10. rundy hiszpańskiej La Liga > sezonu -2024/25. Mecz na Estadio Olimpico w Barcelonie zakończył się wynikiem 5:1.

Gospodarze już w pierwszej połowie rozwiali wszelkie wątpliwości dotyczące zwycięzcy. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski – polski napastnik strzelił z rzutu karnego i z pola. Pedri strzelił kolejnego gola.

Po przerwie Niebiescy Granatowcy strzelili jeszcze dwa gole – parę strzelił Pablo Torre. Stanis Idumbo strzelił prestiżowego dla gości gola.

Recenzja meczu „Barcelona” – „Sewilla”

Zwycięstwo pozwoliło Barcelonie (27 punktów) odzyskać wyłączne prowadzenie w La Liga – zespół Hansiego Flicka ma teraz trzy punkty przewagi nad najbliższym rywalem, Realem Madryt.

„Sewilla” jest na 13. pozycji i ma 12 punktów na koncie.

W kolejnej rundzie La Liga Katalończycy zmierzą się na wyjeździe z Realem Madryt w El Clasico 26 października, a Nerviones dzień wcześniej zmierzą się z Espanyolem.

Wcześniej Barcelonę czeka kolejny trudny test – 23 października Blaugranas zmierzy się z Bayernem Monachium w 3. rundzie głównej rundy Mistrzów Liga.