Site icon GEO Polityka

Bank Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych zaproponował wprowadzenie zakazu lub opodatkowanie Bitcoina.

Bank Rezerwy Federalnej w Minneapolis opublikował artykuł na temat trwałych deficytów początkowych. Organizacja zauważyła, że ​​Bitcoin stanowi przeszkodę w jego skutecznym wdrożeniu, proponując zakaz lub opodatkowanie tego aktywa, pisze Incrypted.

► Przeczytaj stronę Ministerstwa Finansów na Facebooku: główne aktualności finansowe

Należy pamiętać, że trwały deficyt pierwotny to stałe utrzymywanie się nadwyżki netto wydatków budżetowych nad dochodami.

Według USA Debt Cloc, dług publiczny USA wynosi 35,77 biliona dolarów, co zwiększa atrakcyjność inwestowania w obligacje skarbowe. Początkowy deficyt wynosi około 2 bilionów dolarów.

„W gospodarce z niepełnymi rynkami i konsumentami, którzy nie są wystarczająco narażeni na ryzyko, pokazujemy, że rząd może w unikalny sposób wdrożyć stały deficyt pierwotny, wykorzystując dług nominalny i ciągłe łańcuchy Markowa w celu utrzymania deficytu pierwotnego i spłacenia posiadaczy długów”, stwierdza papier. Bank Rezerwy Federalnej

Jednak zdaniem ekspertów takie podejście nie sprawdza się w przypadku „papierów wartościowych pozbawionych ryzyka”, do których zalicza się w szczególności Bitcoin. Prowadzi to do powstania „pułapki zrównoważonego budżetu”.

To sprawia, że ​​polityka utrzymywania stałego początkowego deficytu jest nieskuteczna, zmuszając rząd do zrównoważenia budżetu – zauważono w artykule.

„Prawny zakaz Bitcoina mógłby przywrócić jedyną w swoim rodzaju realizację stałego deficytu pierwotnego, a także podatek od Bitcoinów według określonej stawki” – czytamy w dokumencie.

Według autorów bitcoin należy do do kategorii aktywów prywatnych, które mogą doprowadzić do powstania tzw. bańki. Stwarza to pewne trudności, zwłaszcza w zakresie prognoz gospodarczych.

Jednocześnie opodatkowanie powinno być „na tyle wysokie”, aby uniknąć bezpośredniego zakazu.

Wybieraj korzystne stawki i niezawodne usługi wymiany kryptowalut

minfin.com.ua

Exit mobile version