Real Madryt odniósł trudne zwycięstwo po spektakularnym golu Mbappe i dogonił Barcelonę w La Liga (wideo)

Ukraiński bramkarz Andrey Lunin rozegrał mecz z Celtą Vigo na ławce rezerwowych.

Real Madryt pokonał Celtę Vigo w wyjazdowym meczu 10. rundy hiszpańskiej La Leaguesezon 2024/25. Mecz w mieście Vigo zakończył się wynikiem 1:2.

Wynik meczu został otwarty w 20. minucie – Kylian Mbappe posłał piłkę w lewo znakomity strzał zza pola karnego „dziewiątka”.

Gospodarze odbili się na początku drugiej połowy – w 51. minucie Williot Svedberg zdobył bramkę.

Ale w 66. minucie minucie Los Blancos strzelili zwycięskiego gola – Vinicius Junior wykorzystał doskonałe podanie Luki Modricia, które przebiło całą obronę przeciwnika, minęło bramkarza i wpadło do pustej siatki.

Ukraiński bramkarz Realu Madryt Andrey Lunin cały mecz spędził na ławce rezerwowych – w wyjściowym składzie wyszedł po rekonwalescencji Belg Thibaut Courtois.

Recenzja meczu „Celta” – „Real” Madryt

Dzięki temu zwycięstwu Real Madryt (24 punkty) dogonił liderem Barcelony w tabeli La Liga, ale Katalończycy mają jeszcze mecz do rozegrania. Celta (13 punktów) zajmuje dziesiątą pozycję.

W kolejnej rundzie La Liga drużyna Carlo Ancelottiego zmierzy się z Barceloną 26 października, ale wcześniej zmierzy się u siebie z Borussią Dortmund 22 października w 3. runda pierwszej rundy głównej Ligi Mistrzów.

Celta Vigo zmierzy się z Leganes na wyjeździe w Mistrzostwach Hiszpanii 27 października.